با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اندروید ۱۵ نصب اپلیکیشن‌های قدیمی را غیرممکن می‌کند
عکس : اندروید ۱۵

گوگل برای محافظت از کاربران، توسعه‌دهندگان را مجبور به آپدیت اپلیکیشن‌ های خود می‌کند. حالا طبق شواهد، گوگل در اندروید ۱۵ مانع از نصب اپلیکیشن‌ ‌‌های قدیمی که برای اندروید ۶.۰ (مارشمالو) و نسخه‌های قدیمی‌تر توسعه یافته‌اند، می‌شود.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو گوگل از سال گذشته میلادی اپلیکیشن‌های قدیمی در پلی استور را از دید کاربران پنهان می‌کند و پیداکردن آن‌ها سخت‌تر شده است. بااین‌حال، همچنان امکان سایدلودینگ برنامه‌های اندرویدی وجود دارد. البته از اندروید ۱۴، خود سیستم‌عامل مانع از سایدلودینگ اپلیکیشن‌های بسیار قدیمی می‌شود.

اندروید ۱۴ مانع از نصب اپلیکیشن‌هایی که می‌شود که SDK نسخه ۲۳ یا پایین‌تر را هدف قرار داده‌اند. این نسخه با اندروید ۶.۰ که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، مطابقت دارد. از آنجایی که اکثر برنامه‌های مخرب SDK‌ نسخه ۲۲ و پایین‌تر را مدنظر می‌دهند، گوگل این محدودیت را درنظر گرفت؛ اما ظاهراً حالا این محدودیت شدیدتر می‌شود.

اندروید ۱۵ مانع از نصب اپلیکیشن‌های ساخته‌شده برای اندروید ۶.۰ می‌شود

به گزارش اندروید پلیس، گوگل با اندروید 15، نسخه جدید SDK یعنی نسخه ۲۴ را مدنظر قرار می‌دهد؛ بنابراین اپلیکیشن‌هایی را که برای اندروید ۶.۰ توسعه یافته‌اند، نمی‌توان روی دستگاه‌های مجهز به اندروید 15 نصب کرد.

این وب‌سایت می‌گوید هنگام بررسی دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15، متوجه این موضوع شده است که سیستم‌عامل جدید گوگل مانع از نصب اپلیکیشن ساخته‌شده برای SDK نسخه ۲۳ یا همان اندروید مارشمالو می‌شود. این درحالی است که امکان سایدلودینگ این برنامه روی گوگل پیکسل ۷ پرو با دومین بتای QPR3 اندروید ۱۴ وجود دارد.

اندروید پلیس در تلاش برای نصب این برنامه‌ روی پیکسل ۸ پرو با دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15، با خطای عدم نصب مواجه شده است. همچنین طبق این خطا، اپلیکیشن باید SDK نسخه ۲۴ و بالاتر را هدف قرار دهد.

باید به این موضوع اشاره کرد که نویسنده اندروید پلیس هنگام تلاش برای سایدلودینگ این اپ روی پیکسل ۸ پرو با اندروید ۱۵، با پیام Google Play Protect مبنی بر مسدودشدن اپلیکیشن ناامن مواجه شده است. اگرچه این پیام جدید نیست، اما برخلاف سابق نمی‌توان با استفاده از گزینه «Install Anyway» چنین برنامه‌هایی را روی دستگاه نصب کرد.

با وجود تمام این موارد، اگر از ADB استفاده کنید و دستور زیر را بزنید، می‌توانید برنامه‌های قدیمی را روی اندروید 15 سایدلود کنید:

adb install --bypass-low-target-sdk-block FILENAME.apk

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین