با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اندروید 14 امکان شنیدن صدای بی‌اتلاف از طریق پورت USB-C را فراهم می‌کند
عکس : اندروید 14
.

یکی از منابع آگاه بازار با انتشار پستی می‌گوید کاربران پیکسل 8 و سایر گوشی‌های اندرویدی به‌‌زودی می‌توانند صدای بدون اتلاف (Lossless) و باکیفیت‌تری را از طریق پورت USB-C در اندروید 14 دریافت کنند.«دیو برک»، معاون بخش مهندسی گوگل، در مورد صدای بی‌اتلاف در گوشی‌های پیکسل ۸ اظهارنظر کرده بود. «میشال رحمان»، یکی از علاقه‌مندان حوزه فناوری، در مورد اظهارنظر دیو برک پستی را در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده است. در پست منتشرشده به این موضوع اشاره شده که صدای بدون اتلاف از طریق پورت USB-C به گوشی‌های پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو و سایر گوشی‌های اندرویدی می‌آید. با استفاده از این ویژگی، صدا از میکسر صوتی و پردازش معمولی عبور می‌کند و درنتیجه صدایی بدون نقص و بی‌اتلاف توسط کاربران شنیده می‌شود.

کاربران اندروید 14 به‌زودی می‌توانند صدای بی‌اتلاف با پورت USB-C دریافت کنند

این ویژگی جدید می‌تواند موسیقی بدون استفاده از فشرده‌سازی و بدون تغییر را در اختیار کاربران قرار دهد. درنتیجه کاربران تجربه بهتری از شنیدن موسیقی خواهند داشت. درواقع کاربران می‌توانند موسیقی موردعلاقه خود را با وضوح و با کیفیت بالاتر دریافت کنند. پس موسیقی بهتر به گوش می‌رسد و برخی صداها که در میکس‌های فشرده گم می‌شوند، راحت‌تر شنیده خواهند شد. براساس پست منتشرشده، به‌نظر می‌رسد صدای بی‌اتلاف در به‌روزرسانی آینده به سری پیکسل ۸ می‌آید.

درحال‌حاضر آمازون موزیک، اپل موزیک و تیدال ازجمله پخش‌کننده‌های موسیقی هستند که صدای بی‌اتلاف پخش می‌کنند. با این ویژگی جدید، کاربران پیکسل هم می‌توانند به صدای بی‌اتلاف دست پیدا کنند.

دیو برک می‌گوید با اضافه‌شدن پشتیبانی از صدای بی‌اتلاف به اندروید 14، قدم بعدی این است که سازندگان گوشی و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها از این ویژگی پشتیبانی کنند. درحالی‌که صدای بدون افت پیش از این نیز وجود داشته است، اما برخی عوامل باعث شده عرضه آن به تأخیر بیفتد. اما حالا این ویژگی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین