با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هواوی پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید را برای گوشی‌های خارج از چین حفظ می‌کند
عکس : پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید
.

هواوی قصد دارد پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید را برای گوشی‌ های خارج از چین حفظ کند. این شرکت اخیرا از سیستم‌عامل HarmonyOS Next رونمایی کرد که از فایل‌های APK اپلیکیشن‌های اصلی اندروید پشتیبانی نمی‌کند.

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی ، هفته گذشته اعلام کرد که سیستم‌عامل جدید این شرکت آماده عرضه برای کاربران نهایی است. این موضوع باعث سردرگمی دارندگان گوشی‌ های هواوی در سراسر جهان شده است.

حالا یک هفته پس از اعلام این خبر، هواوی اطلاعیه‌ای درباره عدم دریافت سیستم‌عامل جدید توسط دستگاه‌های خارج از چین صادر کرده است. به‌گفته این شرکت، گوشی‌ ها و تبلت‌های خارج از چین هواوی همچنان از EMUI استفاده خواهند کرد. این رابط کاربری همان سیستم‌عامل HarmonyOS بر پایه پروژه منبع باز اندروید است، اما فاقد سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل بوده و در عین‌حال به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های بومی اندروید ادامه می‌دهد.همچنین China Mobile گزارش داده هواوی همچنان به پشتیبانی خود از توسعه‌دهندگان در سراسر جهان ادامه خواهد داد. این شرکت جامعه بزرگی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن را گرد هم آورده است تا از پشتیبانی اپلیکیشن‌های اندروید از فروشگاه‌های شخص‌ثالث در گوشی‌های بدون گوگل این شرکت اطمینان حاصل کند.

مدیران هواوی بارها اطمینان داده‌اند که پشتیبانی خود از گوشی‌ها و تبلت‌ها در بازارهای جهانی را کماکان ادامه خواهد داد و و این شرکت همچنان خود را به عنوان یک سازنده بزرگ نرم‌افزار و سخت‌افزار در دنیای گوشی‌های هوشمند می‌بیند.

هواوی رسما تائید کرده که به استفاده از برند Emotion UI (EMUI) در دستگاه‌های خارج از کشور خود ادامه می‌دهد تا کاملا مطمئن شود که کاربران آماده پذیرش انتقال به HarmonyOS هستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین