با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حل مشکل کندی دستگاه‌های اندرویدی
عکس : موبایل اندروید

دستگاه‌های اندرویدی با گذشت زمان کمی شروع به کند شدن می‌کنند و این می‌تواند برای برخی ناامیدکننده باشد.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از Erem-News خوشبختانه، اگر عملکرد کندی را در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود تجربه می‌کنید، مراحل معمولی وجود دارد که می‌توانید برای عیب‌یابی بیشتر آنها انجام دهید، مانند راه‌اندازی مجدد دستگاه که می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. اما یکی دیگر از راه‌های محبوب برای بهبود عملکرد، یا حداقل آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی اضافی در تلفن Android خود، پاک کردن داده‌های حافظه پنهان برای برنامه‌ها، و پاک کردن داده‌های حافظه پنهان Chrome برای وب‌سایت‌هایی است که بازدید می‌کنید، و اکنون می‌توانید با انجام هر دو کار که وقت زیادی را نمی گیرد این معضل را حل کنید.

داده‌های حافظه پنهان برنامه‌ها را پاک کنید

سریعترین راه برای مشاهده تمام برنامه‌های نصب شده بر روی تلفن یا تبلت اندرویدی خود این است که برنامه تنظیمات را باز کنید و منوی اصلی Storage را جستجو کنید.

وقتی آن را پیدا کردید، روی آن ضربه بزنید در صفحه بعدی، به دنبال گزینه Apps بگردید و روی آن ضربه بزنید. به سادگی روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و مرتب سازی بر اساس اندازه را انتخاب کنید، سپس هر برنامه‌ای را از لیست انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید.

در بالای صفحه، دو گزینه خواهید داشت: Clear Storage و Clear Cache را بزنید تا این برنامه پاک شود، مطمئن شوید که روی Clear Storage ضربه بزنید تا همه چیز دوباره تنظیم شود.

به مرور لیست ادامه دهید، ببینید کدام برنامه‌ها فضای زیادی را اشغال می‌کنند و حافظه پنهان هر برنامه را پاک کنید.کش مرورگر کروم خود را پاک کنید

برنامه Chrome را در تلفن یا رایانه لوحی Android خود باز کنید، سپس روی نماد منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

سپس History and Clear Browsing Data را انتخاب کنید. صفحه بعدی لیستی از گزینه‌ها را به شما نشان می‌دهد.

هر گزینه داده توصیف کوتاهی از معنای و نوع تأثیر آن دارد، داده‌هایی را که می‌خواهید پاک کنید، مدت زمان را انتخاب کنید و سپس روی دکمه پاک کردن داده‌ها در پایین صفحه ضربه بزنید.

به‌ عنوان مثال، به خاطر داشته باشید که پاک کردن کوکی‌ها و داده‌های سایت شما را از برخی وب‌سایت‌ها خارج می‌کند، در حالی که پاک کردن تصاویر و فایل‌های حافظه پنهان ممکن است باعث شود کروم دفعه بعد که باید تصاویر یک سایت خاص را هنگام بازدید از آن بارگیری کند، کمی بیشتر طول بکشد.

منبع: ارم نیوز

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین