با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل برند اندروید را به‌روز می‌کند؛ نوشتار جدید و صورتک سه‌بعدی
عکس : گوگل برند اندروید را به‌روز می‌کند؛ نوشتار جدید و صورتک سه‌بعدی
.
گوگل در سال 2019 هویت برند اندروید را تغییر داد تا برای دهه جدید میلادی آماده شود. اما حالا بعد از گذشت حدود 4 سال، این برند دوباره تغییراتی را تجربه خواهد کرد. طبق این تغییر، نه‌تنها شکل نوشتار واژه Android تغییر می‌کند، بلکه تصویر ربات آن هم به‌شکل سه‌بعدی درمی‌آید.

پارمیس
به گزارش 9to5Google، در نشان جدید اندروید، حرف اول این اسم بالاخره پس از سال‌ها با شکل بزرگ، یعنی A نوشته شده است. گوگل سال‌ها اصرار داشت که این اسم را تماماً با حروف کوچک بنویسد، اما حالا سیاست خود را عوض کرده است. علاوه‌براین، حروف n و r هم کاملاً گرد شده‌اند و این تغییر ما را به یاد طراحی سال 2014 می‌اندازد.صورتک جدید ربات اندروید اولین‌بار به‌صورت سه‌بعدی در نمایشگاه CES 2023 دیده شد. البته در آن زمان اسم اندروید هنوز با حروف کوچک نوشته می‌شد. در ادامه این سر سه‌بعدی رباتیک را دوباره در I/O 2023 دیدیم. اما طراحی جدید عبارت Android و سر رباتیک سه‌بعدی برای نخستین‌بار در تبلیغ این سیستم‌عامل برای اپ‌های بومی این شرکت در گلکسی S23 اولترا و گلکسی زد فلیپ 4 دیده شد.

گوگل تغییر برند اندروید را تأیید کرد


گوگل حالا در گفت‌وگو با 9to5Google، هویت برند جدید اندروید را تأیید کرده است. بااین‌حال، گفته شده که اطلاعات بیشتر در‌این‌باره در آینده منتشر خواهد شد. در بیانیه این شرکت گفته شده است:

«ما درحال نشان‌دادن برخی از عناصر هویت برند جدید خود در مکان‌های مختلف ازجمله در غرفه شرکت در CES (چند ماه پیش) و دیگر محتواهای بازاریابی نظیر تبلیغات دیجیتالی و بنرها هستیم. در ماه‌های آینده جزئیات بیشتری را در این رابطه به اشتراک خواهیم گذاشت.»
این لوگو احتمالاً به‌زودی در صفحه بوت نسخه‌های جدید اندروید ظاهر خواهد شد. لوگوی فعلی به‌صورت Powered by android در لحظه راه‌اندازی گوشی‌ها و تبلت‌ها دیده می‌شود، اما این احتمال وجود دارد که هم‌زمان با عرضه نسخه نهایی اندروید 14، شاهد استفاده از این لوگوی جدید باشیم.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین