با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دردسرهای هدست اپل ویژن پرو برای رانندگان این خودرو
عکس : دردسرهای هدست اپل برای رانندگان این خودرو
.

پس از انتشار ویدئویی از رانندگانی که هدست واقعیت مجازی اپل را بر چشم گذاشته بودند، واکنش هایی درباره مخاطره آمیز بودن این رفتار در پی داشت.به گزارش سرویس اخبار گجت سایت شات ایکس و به نقل از بی بی سی - BBC وزیر حمل و نقل ایالات متحده، پیت بوتیگیگ، در توییتر خود نوشت که همه وسایل نقلیه فعلی نیاز دارند که راننده همیشه به خیابان یا جاده نگاه و تمرکز کنند. با این حال، یکی از راننده هایی که ویدیو او منتشر شده بود، اعتراف کرد که فیلم او یک شوخی بود. در ویدئوهایی که به صورت آنلاین منتشر شده است، راننده های خودروهایی که حالت خودکار دارند، هدست اپل را روی چشمان خود گذاشته اند و رانندگی می کنند.

پیت بوتیگیگ با بازنشر یکی از این ویدیوها نوشت: باید یادآوری کنم تمام سیستم های پیشرفته کمک راننده که امروزه در دسترس هستند، نیاز دارند که راننده انسان همیشه کنترل آن را در دست داشته باشد و به طور کامل درگیر وظیفه رانندگی باشد.

ویدیوی دیگری که در روزی عرضه عمومی اپل ویژن پرو منتشر شد، مردی را نشان می داد که به عنوان یک راننده تسلا، یک هدست اپل ویژن هم روی چشم گذاشته و توسط در حالی نشان می‌دهد که هدست واقعیت ترکیبی اپل ویژن را در حالی که یک خودروی تسلا را به به سر می‌برد، توسط پلیس زیر گرفته می شود.

با این حال، این مرد گفته است که این ویدیو را با دوستانش ساخته است و او فقط ۳۰-۴۰ ثانیه با هدست رانندگی کرده است.

راهنمای کاربر اپل در مورد استفاده از هدست آن در هنگام رانندگی هشدار داده است، در حالی که تسلا می گوید رانندگان باید همیشه کنترل و مسئولیت خودروی خود را حفظ کنند، حتی زمانی که در حالت خودکار است.

هدست اپل ویژن پرو در تاریخ ۲ فوریه در ایالات متحده با قیمت ۳۴۹۹ دلار به فروش رسید. این شرکت سعی کرده از عنوان واقعیت مجازی برای این هدست دوری کند و در عوض از آن به عنوان «محاسبات فضایی» یاد کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام