با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اولین فروشگاه حضوری دیجی‌کالا افتتاح شد
عکس : فروشگاه حضوری دیجی‌کالا
.

مدیران « دیجی‌کالا » در حاشیه مراسم افتتاح نخستین فروشگاه حضوری خود اعلام کردند در صورت دریافت بازخوردهای مثبت، در آینده شعبه‌های حضوری دیگری نیز ایجاد خواهند کرد.به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو اولین فروشگاه فیزیکی دیجی‌کالا که در مجتمع تجاری رویال سعادت‌آباد تهران واقع شده است به طور خاص بر سه دسته کالای موبایل، اسپیکر و هدفون و کالاهای ویدئو گیم مانند کنسول تمرکز دارد.

مدیران دیجی‌کالا در حاشیه مراسم افتتاحیه این فروشگاه، هدف از راه‌اندازی این فروشگاه را تلفیق فضاهای آنلاین و آفلاین دانستند.

جذب آفلاین‌ها به سمت فضای آنلاین

مسعود طباطبایی مدیرعامل دیجی‌کالا
عکس : مسعود طباطبایی مدیرعامل دیجی‌کالا

«مسعود طباطبایی»، مدیرعامل دیجی‌کالا در این رابطه به خبرنگار دیجیاتو گفت: «بر اساس مطالعاتی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم گروخی از مردم همچنان به دلایل مختلف، علاقه‌مند به انجام خرید حضوری هستند. این فروشگاه فضایی برای کشف نیازمندیهای خرید حضوری است تا این این تجربه‌ها را به فضای آنلاین ببریم.»

او ادامه داد: «افرادی که علاقه‌مند هستند نوع خاصی از کالاها را تست کنند به این فروشگاه می‌آوریم و این امکان را داریم که آن‌بوردشان کنیم تا وارد فضای آنلاین کنیم. در واقع این دو گروه از افراد را به هم می‌رسانیم.»

مدیرعامل دیجی‌کالا در مورد شیوه نزدیک شدن کاربر حضوری به فضای آنلاین نیز توضیح داد: «همکاران فروش ما در نهایت یک خرید آنلاین را برای مشتری ثبت می‌کنند و در آنجا آموزش می‌دهند که خرید آنلاین به چه شکل است. مراجعین حضوری به غیر از کالاهایی که اینجا موجود است می‌توانند تمامی کالاهای دیگر دیجی‌کالا را خریداری کنند.»خرید «تجربه‌محور»

انبار دیجی کالا
عکس : انبار دیجی کالا

«حمید محمدی»‌، رئیس هیئت مدیره دیجی‌کالا نیز در مورد هزینه‌های بالای چنین فروشگاهی و مقیاس‌پذیری آن به دیجیاتو گفت: «یکی از دغدغه‌هایمان از شروع کار همین بود. افتتاح یک مجموعه فیزیکی در مکانی که پاخور خوبی دارد مستلزم هزینه زیادی است. تصور این بود بخش بزرگی از ترافیکی که به فروشگاه‌های آفلاین مراجعه می‌کنند از خود سایت و کاربران دیجی‌کالا هستند. باید تست کنیم و نتایجش را در آینده ببینیم.»

او در مورد ویژگی‌های متمایز این فروشگاه نیز گفت: «سعی‌‌مان این بوده تجربه اینجا متفاوت و یکتا باشد تا مشتری‌ها خریدی نه صرفا فروش‌محور بلکه تجربه‌محور انجام دهند. این خرید در امتداد تجربه‌ای است که کاربر ممکن است در سایت دیجی‌کالا انجام داده باشد و برای باقی‌‌مانده خرید یا لمس کالا و سوال پرسیدن در مورد آن به این مرکز مراجعه می‌کند.»

محمدی احتمال داد در آینده فروشگاه‌های حضوری دیجی‌کالا در بخش‌های آرایشی بهداشتی، اکسسوری، پوشاک و لوازم خانگی تاسیس شوند.

هم‌بنیانگذار دیجی‌کالا همچنین در پاسخ به سوالی در مورد روند تاسیس‌ فروشگاه‌های حضوری کسب‌وکارهای آنلاین در ایران گفت: «این ترندی است که چند سال اخیر مخصوصا در تجارت الکترونیکی راه افتاده است. در بعضی بخش‌‌ها با دریافت سرویس در فضای آنلاین، تجربه مشتری به اتمام می‌رسد اما در تجارت الکترونیکی اینطور نیست. در قدم‌های بعدی می‌توان به مفهوم Phygitaliztion رسید یا به عبارتی یکپارچه‌سازی تجربه فروشگاه‌های فیزیکی‌. این یکپارچه‌سازی می‌تواند نه فقط در فروشگاه‌های خود دیجی‌کالا بلکه فروشگاه‌های فیزیکی‌ دیگر با سرویس‌های قابل ارائه مثل سرویس‌های اعتباری، سرویس‌های مارتکی (Martech) یا معرفی محصولات فیزیکی یا سرویس‌های لجستیکنیز اتفاق بیفتد. این‌ها می‌توانند فضای فیزیکی را به آنلاین وصل کنند. مفهومی که به آن o2o یا Online to Offline می‌گویند.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین