با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
یک خبر خوب برای علاقه‌مندان به گلکسی S24 اولترا سامسونگ
عکس : گلکسی S24 اولترا

سامسونگ با عرضه اولین عضو Ultra در خانواده گلکسی S به سمت تمرکز روی افزایش توانمندی زوم دوربین موبایل رفت. هرچند به نظر من یک اشتباه بازاریابی بزرگ با ادعای زوم ۱۰۰ برابری فضایی اتفاق افتاد و بهتر بود سامسونگ روی توان زوم اپتیکال محصولش تمرکز می‌کرد، با این حال وضعیت هر سال بهبود داشت. دوربین پریسکوپی 10X اپتیکال گلکسی اس ۲۳ اولترا یکی از موارد مورد علاقه من است اما متاسفانه شایعه شده بود که از گلکسی اس ۲۴ اولترا حذف خواهد شد. اگر شما هم از این خبر ناراحت بودید، یک خبر خوب برای شما علاقه‌مند به گلکسی S24 Ultra سامسونگ دارم. این دوربین در نسل بعدی نیز حضور خواهد داشت.

یک خبر خوب برای علاقه‌مندان به گلکسی S24 Ultra

انتظار می‌رود سری گلکسی اس 24 سامسونگ اواخر دی ماه ۱۴۰۲ رونمایی شود. جزئیات نسل بعدی گوشی‌های پرچمدار این شرکت طی چند ماه گذشته منتشر شده است. گزارش جدیدی نشان می‌دهد که چه انتظاراتی از دوربین گلکسی اس 24 اولترا باید داشت.

گزارش نشریه کره‌ای The Elec به ما می‌گوید که گلکسی اس 24 اولترا باید دارای ۴ دوربین روی قاب پشتی باشد که مشخصات زیر را دارند:

۱- دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی

۲- دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض

۳- دوربین 10 مگاپیکسلی با زوم 10 برابر اپتیکال

۵- دوربین 50 مگاپیکسلی با زوم 5 برابر اپتیکال

جالب‌ترین نکته در این گزارش، حضور لنز زوم 10 برابری است. پیش‌تر گزارش‌های متعددی ادعا داشتند که سامسونگ این دوربین زوم دوربرد را به نفع دوربین دیگری با زوم ۵ برابر کنار خواهد گذاشت.

با این حال و براساس گزارش جدید، به نظر می‌رسد که گلکسی S24 Ultra دوربین پریسکوپی با زوم دوربر ۱۰ برابر خود حفظ خواهد کرد، اما دوربین زوم ۳ برابری ۱۰ مگاپیکسلی را با دوربین دارای زوم ۵ برابر و رزلوشن ۵۰ مگاپیکسلی تعویض می‌کند.

همجنین به احتمال خیلی زیاد با اتکا به حسگر 200 مگاپیکسلی دوربین اصلی به زوم ۲ و ۴ برابری کراپ سنسور خواهد پرداخت. به این صورت شما تقریبا می‌توانید روی هر فاصله زوم با افت کیفیت اندک داشته باشید.

طبق همین گزارش، گلکسی اس 24 پایه و گلکسی اس 24 پلاس دارای سخت افزار دوربین یکسانی خواهند بود. این دو یک دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض، یک لنز تله فوتو 10 مگاپیکسلی و یک دوربین سلفی 10 مگاپیکسلی خواهند داشت.

جالب است بدانید، در حالی که این گزارش مدل Ultra را مجهز سنسورهای سامسونگ و سونی عنوان می‌کند، به نظر می‌رسد گلکسی S24 و S24 Plus از سخت‌افزار CammSys و Power Logics نیز استفاده می‌کنند که برای دستگاه‌های سامسونگ انتخاب معمول‌ی نیستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین