با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قابلیت‌های هوش مصنوعی گلکسی S24 سامسونگ تا پایان سال ۲۰۲۵ رایگان است
عکس : گلکسی اس 24

قابلیت‌های ویژه موبایل‌ها به سمت پولی شدن می‌رود. مثلا قابلیت ارتباط ماهواره ای آیفون ۱۴ اپل برای ۲ سال ابتدایی رایگان است و سپس باید برای استفاده از آن هزینه بپردازید. به نظر می‌رسد تصمیم مشابهی توسط کره‌ای‌ها اتخاذ شده است. قابلیت‌های هوش مصنوعی گلکسی S24 سامسونگ تا پایان سال ۲۰۲۵ رایگان خواهد بود. به صورت فنی این هم تقریبا همان ۲ سال ابتدایی پس از معرفی محصول محسوب می‌شود.

سامسونگ در رویداد اخیر Galaxy Unpacked 2024 سری Galaxy S24 معرفی کرد. این شرکت کره‌ای برای تغییر زمین بازی و داشتن دست برتر در رقابت، تمرکز خود را به فناوری هوش مصنوعی معطوف کرده است.

پولی شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی گلکسی S24 سامسونگ

سامسونگ بودند اما باید بدانید که پس از پایان سال 2025، ویژگی های Galaxy AI سامسونگ با هزینه های اضافی برای کاربران همراه خواهد بود.

متاسفانه یا خوشخبتانه توسعه‌دهندگان و ارائه‌دهندگان خدمات بیشتر از این‌که به فکر ارائه محصولات “یک‌بار-پرداخت” باشند به سمت اشتراک‌های دوره‌ای رفته‌اند و تقریبا شما نمی‌توانید به صورت مادام‌العمر دسترسی به یک سرویس را بخرید. این راه درآمد جدید است و به نظر می‌رسد که کم‌کم در دنیای موبایل و از سوی تولیدکنندگان محصولات هم انجام خواهد شد.

طبق بیانیه سامسونگ، ویژگی‌های Galaxy AI در سری S24 تا پایان سال 2025 و بر روی دستگاه‌های پشتیبانی‌شده رایگان خواهند بود. کاربرانی که مایل به ادامه استفاده از این ویژگی‌ها پس از آن هستند، ملزم به پرداخت هزینه خواهند بود.

متاسفانه هنوز اطلاعاتی در مورد میزان این هزینه در دست نیست. طبیعتا کاربرانی که همین حالا در بازه قیمت ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (بسته به مدل و حافظه) هزینه کرده‌اند و محصولات را خریده‌اند، شاید کمی ناامید شوند که ببینند برای ادامه استفاده از برخی ویژگی‌ها هزینه مازاد بپردازند.

متاسفانه اعلام نشده که آیا کل ویژگ‌های هوش مصنوعی Galaxy AI موجود در محصولات سامسونگ نیاز به این اشتراک دارد یا مثلا فقط موارد متکی به‌پردازش ابری نیازمند اشتراک خواهند بود.

به هر حال باید صبر کرد تا جزئیات بیشتر و تصمیم‌گیری نهایی اعلام شود. پایان سال ۲۰۲۵ تقریبا جایی است که به معرفی سری گلکسی اس ۲۶ نزدیکیم.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین