با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حافظه گلکسی S24 اولترا 75 درصد از آیفون 15 پرو مکس سریع‌تر است
عکس : گلکسی S24 اولترا

گلکسی S24 اولترا و آیفون 15 پرو مکس از استانداردهای حافظه داخلی متفاوتی استفاده می‌کنند. پرچمدار سامسونگ به فناوری UFS متکی است و اپل برای تمام دستگاه‌های خود از حافظه NVMe استفاده می‌کند.

هر دو فناوری سرعت خواندن و نوشتن سریعی را ارائه می‌‌کنند، اما طبق تصویر جدیدی که از بنچمارک دو دستگاه منتشر شده، عملکرد گلکسی اس 24 اولترا ظاهراً 75 درصد سریع‌تر است و همچنین نرخ تأخیر کمتری دارد.

طبق تصاویری که توسط sakitech از بنچمارک Jazz Disk Bench به اشتراک گذاشته است، نسخه 256 گیگابایتی گلکسی S24 اولترا با سرعت خواندن 2547 مگابایت بر ثانیه در بخش حافظه از نسخه 1 ترابایتی آیفون 15 پرو مکس با سرعت خواندن 1450 مگابایت بر ثانیه پیشی می‌گیرد.

نرخ تأخیر حافظه بهتر گلکسی S24 اولترا در مقابل آیفون 15 پرو مکس

نکته قابل‌توجه دیگری که در اسکرین‌شات‌ها دیده می‌شود، نرخ تأخیر حافظه این دو دستگاه است که در این زمینه نیز گلکسی S24 اولترا پیروز است و تأخیر کمتری نسبت به آیفون 15 پرو مکس دارد.

همانطور که احتمالاً بدانید، داشتن تأخیر کمتر یک مزیت محسوب می‌شود، زیرا نشان می‌دهد که با چه‌سرعتی می‌توان به داده‌های خاص دسترسی پیدا کرد. از نظر تئوری، این یعنی اس 24 اولترا می‌تواند برنامه‌ها را بسیار سریع‌تر باز کند، البته این موضوع به میزان بهینه‌سازی رابط کاربری One UI سامسونگ نیز بستگی دارد.

البته در زمینه سرعت انتقال داده تفاوت زیادی بین این دو دستگاه دیده نمی‌شود و در حالی که اس 24 اولترا سرعت انتقال 1442 مگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کند، آیفون 15 پرو مکس می‌تواند داده‌ها را با سرعت 1257 مگابایت بر ثانیه انتقال دهد که تفاوت تقریباً 15 درصدی آن‌ها را نشان می‌دهد.

سامسونگ در طول تاریخ از تراشه‌های حافظه فلش سریع‌تری در گوشی‌های پریمیوم خود استفاده کرده است، بنابراین عملکرد بهتر گلکسی S24 اولترا نسبت به آیفون 15 پرو مکس در این زمینه شاید چندان تعجب‌برانگیز نباشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین