با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سوتی وحشتناک هوش مصنوعی گوگل: جمینای چندان باهوش نیست!
عکس : جمینای
.

هوش مصنوعی جمینای گوگل از زمان معرفی نتوانسته انتظارات کاربران را برآورده کند. با اینکه گوگل دائماً در حال ارتقای این هوش مصنوعی است، اما عملکرد آن هنوز جای بحث دارد.به گزارش سرویس اخبار هوش مصنوعی سایت شات ایکس و به نقل از العین اخیراً، یکی از کاربران سوالی جالب از جمینای پرسید که پاسخ عجیب و غریبی از این چت‌بات دریافت کرد.

این کاربر از جمینای پرسید که «یک کیلو پر سنگین‌تر است یا یک پوند فولاد؟»

پاسخ جمینای این بود: هر دو وزن یکسانی دارند. کیلوگرم و پوند واحد اندازه‌گیری وزن هستند و بنابراین هر دو وزن یکسانی دارند.

اما این پاسخ اشتباه است. پوند و کیلوگرم واحدهای متفاوتی برای اندازه‌گیری وزن هستند. کیلوگرم واحد پایه جرم در سیستم بین‌المللی واحدها (SI) است، در حالی که پوند واحدی از جرم است که در ایالات متحده و بریتانیا استفاده می‌شود.

یک کیلوگرم برابر با ۲.۲۰۴ پوند است. بنابراین، یک کیلو پر سنگین‌تر از یک پوند فولاد خواهد بود.

عملکرد جمینای اولترا با بازخوردهای متفاوتی از سوی کاربران روبرو شده است. این موضوع برای مدل‌های زبانی جدید، امری طبیعی است.

برخی کاربران نسخه اولترا را مشابه چت‌جی‌پی‌تی در ابتدای عرضه آن می‌دانند. این نسخه نقاط قوت و ضعف مشابهی با چت‌جی‌پی‌تی دارد، مانند خوش‌بینی و اشتباهات گاه به گاه.

برخی دیگر از کاربران ChatGPT-4 را به دلیل ارائه اطلاعات دقیق‌تر، هوش مصنوعی بهتری می‌دانند.

کاربران علی‌رغم ضعف‌های جمینای و عدم سازگاری منطقی بین نسخه‌های Pro و Ultra، می‌توانند در دوره آزمایشی دو ماهه این هوش مصنوعی را امتحان کنند.

با گذشت زمان و انتشار آپدیت‌های مختلف، هوش مصنوعی جمینای نیز ارتقا یافته و عملکرد بهتری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که گوگل در ابتدا نام هوش مصنوعی خود را Bard گذاشته بود، اما به تازگی آن را به جمینای تغییر داده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین