با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه گوشی گم‌شده را از طریق جیمیل ردیابی کنیم؟
عکس : پیدا کردن گوشی گم شده با جیمیل
.

امروزه با افزایش سرسام آور قیمت گوشی در بازار متاسفانه سرقت موبایل در کشور افزایش یافته است و این موضوع برای افراد هزینه‌های زیادی را به همراه دارد؛ بنابراین وجود برخی امکانات از سوی اپراتور‌ها و گوشی‌ها می‌تواند در ردیابی گوشی گم شده یا سرقتی کمک کند. ردیابی گوشی موبایل از طریق اکانت جیمیل یکی از قابلیت‌هایی است که به هنگام گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم موبایل خود را از راه دور قفل و از سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه خود پیشگیری کنیم. پلتفرم اندروید قابلیت ردیابی گوشی از طریق Find My Device و اکانت جیمیل را در اختیار کاربرانش قرار داده است. از طریق این قابلیت کاربران می‌توانند در زمان حادثه، گوشی خود را از راه دور قفل کنند، مکان تقریبی آن را روی نقشه مشاهده کنند و همچنین اطلاعات روی گوشی را برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی پاک کنند.برای ردیابی گوشی از طریق جیمیل، ابتدا باید حساب کاربری گوگل (جیمیل) را به گوشی خود اضافه کرده باشید، گوشی شما به اینترنت متصل باشد، قابلیت مکان یابی آن روشن باشد و دستگاه شما نیز خاموش نباشد. در صورتی که این شرایط برقرار باشند شما می‌توانید برای ردیابی گوشی اندروید خود از طریق جیمیل و قابلیت Find My Device دستگاهم را پیدا کن استفاده کنید.

انجام مراحل چهارگانه

برای ردیابی گوشی موبایل از طریق جیمیل، لازم است ۴ مرحله زیر را طی کنید:

باید حساب کاربری گوگل (جیمیل) داشته باشید.

باید گوشی شما به اینترنت متصل باشد.

قابلیت مکان‌یابی آن روشن و فعال باشد.

گوشی شما خاموش نباشد.

وقتی همه این شرایط فراهم شود، شما می‌توانید برای ردیابی گوشی اندروید خود از جیمیل و قابلیت Find My Device (دستگاهم را پیدا کن) استفاده کنید. در ادامه این مراحل به تفصیل شرح داده می‌شود.

اضافه کردن حساب کاربری جیمیل

برای استفاده از ویژگی Find My Device (دستگاهم را پیدا کن)، شما باید از قبل یک اکانت جیمیل را به موبایل خود اضافه کرده باشید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا یک حساب کاربری گوگل (Gmail) برای خود ایجاد نمایید.

در مرحله بعد، این حساب را به گوشی اندروید خود بیافزایید. برای این منظور، به نشانی Setting > Users & Accounts > Add Accounts مراجعه کنید و حساب کاربری گوگل را به گوشی‌تان اضافه نمایید.

مراحل ردیابی موبایل از طریق جیمیل

برای ردیابی گوشی موبایل اندرویدی خود با جیمیل، کافی است روش‌ها و مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا به نشانی اینترنتی https://www.google.com/android/find مراجعه کنید.

سپس در صفحه Find My Device (دستگاهم را پیدا کن)، به اکانت جیمیلی که از پیش روی گوشی خود فعال نموده‌اید، وارد شوید. با ورود به حساب کاربری خود صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که در آن فهرست گوشی‌های اندرویدی خود را مشاهده خواهید کرد.

درمرحله بعد گوشی موردنظر خود را انتخاب نمایید.

در آخر مکان‌یابی گوشی اندروید (Locate) را فعال کنید. چنان‌چه قابلیت مکان‌یابی و اینترنت دستگاه شما روشن باشد، مکان تقریبی گوشی را روی نقشه مشاهده خواهید کرد.

البته باید گفت استفاده از روش‌های ردیابی و پیگیری موقعیت مکانی گوشی، تقریبی و تنها برای اطلاع خودتان است و نمی‌توانید از این طریق در مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین