با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هوش مصنوعی جیمیل در اندروید قابلیت نوشتن ایمیل بصورت صوتی
عکس : جیمیل
.

کاربران اندرویدی جیمیل به‌زودی می‌توانند با قابلیت « Help Me Write »، به‌جای تایپ کردن، درخواست‌های خود را با استفاده از الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با فرمت دستورات صوتی ثبت کنند.جیمیل یکی از بهترین برنامه‌های ایمیل در اندروید است. این برنامه روی تعداد زیادی از گوشی‌های اندرویدی به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است و کاربران بسیاری در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

گوگل با هدف ارتقای تجربه کاربران در کارکردن با Gmail، روی توسعه قابلیت جدیدی تحت عنوان «Help Me Write» کار می‌کند که از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در نوشتن سریع ایمیل‌ها استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند از طریق این قابلیت، دستورات نوشتاری را وارد کنند تا هوش مصنوعی به این درخواست‌ها رسیدگی کند. به‌نظر می‌رسد این قابلیت در آینده نزدیک، دستورات صوتی نیز دریافت خواهد کرد.

ثبت درخواست‌های صوتی به‌جای نوشتن در جیمیل

براساس کدهای کشف‌شده توسط TheSpAndroid، ویژگی جدیدی در جیمیل فعال می‌شود که به شما امکان می‌دهد ایمیل را با صدای خودتان به صورت پیش‌نویس بنویسید. کاربران با این قابلیت می‌توانند درخواست‌های خود را بیان کنند و هوش مصنوعی تعبیه‌شده در برنامه Gmail آن درخواست‌ها را دنبال می‌کند تا یک ایمیل پیش‌نویس نوشته شود. چندین اسکرین‌شات از عملکرد این قابلیت به اشتراک گذاشته شده که در بالا قابل مشاهده است.

ویژگی نوشتن ایمیل با صوت در Gmail شبیه عملکردهای مبتنی بر صدا در برنامه‌های صفحه‌ کلید است. البته به‌نظر می‌رسد که چندین تفاوت کلیدی هم وجود دارد. به‌عنوان مثال، این ویژگی در خود برنامه Gmail یکپارچه شده است، بنابراین کاربران می‌توانند بدون در نظر گرفتن برنامه کیبورد از آن استفاده کنند. به‌علاوه، به نظر نمی‌رسد که این قابلیت شبیه دیکته‌کردن به‌صورت صوتی ساده باشد. کاربران ظاهراً از صدا برای واردکردن اعلان‌ها استفاده می‌کنند و هوش مصنوعی درخواست‌ها را دنبال می‌کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین