با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
طراحی گوگل کروم تغییر می‌کند؛ مدرن‌تر و جذاب‌تر
عکس : گوگل کروم جدید
.

گوگل طراحی مرورگر کروم نسخه دسکتاپ را تغییر داده است. این مرورگر حالا بر اساس زبان طراحی Material You به‌روزرسانی شده که شامل آیکون‌های جدید با تمرکز بر خوانایی و پالت‌های رنگی جدید می‌شود.

در تصاویر زیر می توانید طراحی گوگل کروم را مشاهده کنید. مهمترین تغییری که در این مرورگر ایجاد شده گردتر شدن همه آیکون‌هاست و گوشه‌های بالای صفحه نیز گردتر شده‌اند.علاوه بر خود کروم، رابط کاربری فروشگاه وب کروم نیز به‌روزرسانی شده است. این تغییرات در حال حاضر در پیش‌نمایش عمومی منتشر شده‌اند و در کل فروشگاه جدید خیلی بهتر از قبل به نظر می‌رسد.

گوگل همچنین به‌روزرسانی‌هایی را برای ابزارهای امنیتی کروم ارائه است تا به ایمن نگه داشتن کاربران هنگام مرور وب کمک کند. گوگل قبلا سایت‌های ناامن را با فهرستی که هر 30 تا 60 دقیقه به‌روزرسانی می‌شد بررسی می‌کرد، اما حالا به صورت لحظه‌ای این کار را انجام می‌دهد.

این تغییر می‌تواند کاربران را از رفتن به سایت‌های ناامنی که فقط چند دقیقه قبل ایجاد شده‌اند باز دارد. گوگل گفته است که با کوتاه‌تر شدن زمان بین شناسایی سایت‌های خطرناک و جلوگیری از تهدیدات بالقوه آن‌ها، شاهد بهبود 25 درصدی محافظت از کاربران در برابر بدافزارها و فیشینگ خواهیم بود.

در مجموع به نظر می‌رسد نسخه جدید گوگل کروم چه از نظر طراحی و چه عملکرد ارتقای قابل توجهی را نسبت به نسخه قبل پیدا کرده است. برای آپدیت مرورگر و دسترسی به طراحی جدید گوگل کروم کافیست دکمه سه‌نقطه بالای صفحه و Help و About را انتخاب کنید. پس از آپدیت، مرورگر را یک‌بار باز و بسته کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین