با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل فهرست بیشترین جستجوهای کاربران در سال 2023 را منتشر کرد
عکس : فهرست بیشترین جستجو گوگل
.

طبق سنت سالانه گوگل ، گزارش برترین جستجوهای این شرکت در 12 ماه گذشته منتشر شده است و نشان می‌دهد که مردم سراسر دنیا در سال 2023 بیش از همه چه موضوعاتی را جستجو کرده‌اند.
با توجه به اینکه زمان زیادی تا پایان سال 2023 باقی نمانده است، گوگل هم دست‌به‌کار شده تا پرجستجوترین موضوعات یک سال اخیر را مشخص کند. فهرست جستجوهای جهانی این شرکت به بخش‌های مختلفی تقسیم شده است که تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.


بیشترین جستجوها در گوگل در سال 2023


در سال 2023، در بخش اخبار پرجستجوترین موضوع به «جنگ در غزه» مربوط می‌شود. در رتبه دوم «زیردریایی تایتانیک» و در جایگاه سوم «زمین‌لرزه ترکیه» قرار دارد. «طوفان هیلاری» و «طوفان ایدالیا» نیز به‌ترتیب چهارمین و پنجمین خبر برتر از نظر جستجو در گوگل بوده‌اند.


در میان چهره‌های سرشناس، کاربران در سال 2023 به‌ترتیب نام «دامار هملین» (بازیکن فوتبال آمریکایی)، «جرمی رنر» (هنرپیشه)، «اندرو تیت» (چهره جنجالی شبکه‌های اجتماعی)، «کیلیان امباپه» (بازیکن فوتبال تیم ملی فرانسه) و «تراویس کلسی»، (بازیکن فوتبال آمریکایی) را جستجو کرده‌اند.

پرجستجوترین فیلم‌های سینمایی از نگاه گوگل به‌ترتیب «باربی»، «اوپنهایمر»، «جوان»، «ساند آو فریدام» و «جان ویک: چپتر 4» بوده‌اند. سریال‌های «لست آو آس»، «ونزدی»، «جینی اند جورجیا»، «وان پیس» و «کالیدوسکوپ» هم به‌ترتیب پرجستجوترین برنامه‌های تلویزیونی 2023 محسوب می‌شوند.


در فهرست بیشترین جستجوهای سال 2023، عنوان Hogwarts Legacy به‌عنوان پرجستجوترین بازی و Idol از Yoasobi به‌عنوان پرجستجوترین آهنگ معرفی شده‌اند. «شکیرا» هم پرجستجوترین خواننده 2023 بوده است.


در میان تیم‌های ورزشی «اینتر میامی» احتمالاً به‌خاطر حضور «لیونل مسی» پرطرفدارترین بوده است. در رتبه‌های بعدی نام تیم‌های «لس‌آنجلس لیکرز»، «النصر»، «منچستر سیتی» و «میامی هیت» دیده می‌شود.


گوگل همچنین به مناسبت بیست‌وپنجمین سالگرد تولد موتور جستجوی خود فهرست برترین جستجوهای تاریخ خود را هم منتشر کرده است. این فهرست که از سال 2004 به‌بعد، یعنی از زمان آغاز ثبت ترندها را شامل می‌شود، شامل دسته‌بندی‌های مختلفی است. برای مثال، پرجستجوترین ورزشکار جهان «کریستیانو رونالدو»، پرجستجوترین فیلم یا سریال «هری پاتر» و پرجستجوترین انیمه Naruto: Shippuden بوده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین