با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل لوگوی خود را به مناسبت نوروز تغییر داد
عکس : لوگوی نوروز گوگل
.

گوگل امروز در آستانه نوروز ، دست به تغییر لوگو یا همان Doodle خود زد تا با طرحی جدید به استقبال این آیین ایرانی برود.به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو گوگل همانند چند سال گذشته، امسال نیز به مناسبت فرارسیدن نوروز، لوگوی خود را این‌بار با طرحی از «پندار یوسفی»، مدیر ایرانی تیم UX گوگل ترنسلیت ، تغییر داده است تا آمدن فصل بهار را تبریک بگوید. در این Doodle چندین حیوان در اطراف سفره هفت‌سین جمع شده‌اند و نوروز را جشن می‌گیرند‌.

متأسفانه لوگوی جدید گوگل با آی‌پی ایران قابل مشاهده نیست و برای دیدن آن باید از ابزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنید.

تغییر لوگوی گوگل به‌ مناسبت نوروز

گوگل می‌گوید در سراسر جهان بیش از 300 میلیون نفر به مناسبت نوروز گردهم می‌آیند تا فصل بهار و تولد دوباره طبیعت را از طریق این آیین کهن ایرانی جشن بگیرند که پیام‌آور صلح، احترام، دوستی و هماهنگی میان زندگی و طبیعت است.

گوگل توضیح می‌دهد که نوروز با رسم چیدن سفره هفت‌سین همراه است، خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و کنار سفره‌ای می‌نشینند که هفت جزء دارد و هر جزء نمایانگر تازه‌شدن و حیات دوباره است.

این شرکت می‌گوید آیین نوروز از بیش از 3000 سال پیش وجود داشته است و قدیمی‌ترین ریشه‌های آن به ایران باستان برمی‌گردد. اما در طول زمان، جوامع مختلف در حاشیه جاده ابریشم نیز این آیین را پذیرفتند و امروزه در کشورهای مختلفی آن را جشن می‌گیرند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین