با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مسیریابی اشتباه گوگل مپس منجر به مرگ یک آمریکایی شد
عکس : مسیریابی اشتباه گوگل مپس منجر به مرگ یک آمریکایی شد
.

یک خانواده اهل کارولینای شمالی، از گوگل شکایت و ادعا کرده‌اند که پدر خانواده هنگام استفاده از برنامه گوگل مپس ، با دنبال کردن مسیری که این برنامه مسیریاب اعلام کرده، از یک پل سقوط کرده و جان خود را از دست داده است. خانواده این مرد ادعا کرده‌اند که گوگل در این حادثه سهل انگاری کرده زیرا در برنامه گوگل مپس اعلام نشده بود که این پل تخریب و مدت‌ها استفاده نشده درحالیکه این هشدار در برنامه گوگل مپس به روز رسانی نشده بود.

فیلیپ پاکسون یک مرد ۴۷ ساله و پدر دو فرزند بود که در زمینه فروش دستگاه‌های پزشکی فعالیت داشت. در روز حادثه، وی با کامیون خود به نزدیکی یک پل رسید که تقریبا یک دهه پیش سقوط کرده و تخریب شده بود اما فیلیپ از وضعیت پل اطلاعی نداشت و تنها با اعتماد به گوگل مپس از روی پل عبور کرد. مادر فیلیپ در صفحه فیس بوک خود توضیح داده که فیلیپ در روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲، در حال برگشت به سمت خانه بوده که به این پل می‌رسد اما هیچ علامت هشداری نیز در طول مسیر و در نزدیکی این پل نصب نشده بود.وکیل فیلیپ اذعان کرده که وی و خانواده‌اش اخیرا به این منطقه جدید نقل مکان کرده بودند و فیلیپ با جاده‌های فرعی آن منطقه آشنایی نداشت و تنها با اعتماد به گوگل مپس این مسیر را رانندگی کرده بود. سیستم مسیریابی گوگل مپس، فیلیپ را به روی این پل هدایت کرده و زمانی که وی با احتیاط، در تاریکی و هوای بارانی در حال عبور از روی پل بوده، بدون اطلاع از اینکه این پل قبلا سقوط کرده، به داخل رودخانه اسنو کریک افتاده و غرق شده است.

جسد فیلیپ و کامیون نیمه غرق شده وی بعدا توسط گشت محلی پیدا شد و سخنگوی گشت محلی اعلام کرد که هیچ مانع یا علامت هشداری در نزدیکی این پل نصب نشده و فیلیپ و کامیونش تقریبا ارتفاعی حدود ۷ متر از روی پل به داخل رودخانه سقوط کردند.

در این پرونده همچنین ادعا شده که گوگل از مدت‌ها پیش از مرگ فیلیپ، می‌دانسته که این پل قبلا تخریب شده اما در آپدیت سیستم برنامه خود احمال کرده است. یکی از ساکنین این شهر در سال ۲۰۲۰ با استفاده از قابلیت suggest an edit در برنامه مپس، به گوگل هشدار داده بود که این پل تخریب شده و با اینکه گوگل در ایمیلی به این فرد اعلام کرده بود که موضوع را بررسی می‌کند، اما هیچ اقدامی در جهت به روز رسانی وضعیت این پل صورت نگرفت.

در این پرونده همچنین نام چند شرکت خصوصی مدیریت راه نیز برده شده که مسئول زمین‌ها و راه‌های آن منطقه بوده‌ و آنها نیز در زمینه نصب علامت هشدار یا بازسازی پل احمال کرده بودند. شرکتی که پل را ساخته نیز مدت‌ها پیش بسته شده بود.

سخنگوی گوگل، در مصاحبه‌ای گفته: ما عمیقا به خاطر اتفاقی که برای خانواده پاکسون روی داده متاسفیم، هدف ما همیشه بر این بوده که دقیق‌ترین اطلاعات را درباره مسیرها در اختیار کاربران قرار دهیم و در حال حاضر پیگیر این پرونده قضایی هستیم.

آلیشیا همسر فیلیپ هم در مصاحبه‌ای گفته: دخترانمان مدام در مورد نحوه مرگ پدرشان سوال می‌پرسند و من واقعا جوابی برای آنها ندارم زیرا نمی‌توانم تصور کنم کسانی که مسئول این برنامه مسیریابی و مسئولین راهداری آن منطقه هستند چطور توانسته‌اند نسبت به جان انسان‌ها اینقدر بی تفاوت باشند و حتی یک علامت هشدار ساده در آن محل نصب نکنند.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین