با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سونی از کنسول دستی ویژه استریم و هدفون بی‌سیم پلی استیشن رونمایی کرد
عکس : کنسول دستی ویژه استریم سونی
.
سونی امروز یک دستگاه استریم دستی را معرفی کرده که می‌تواند بازی‌های پلی استیشن 5 را از طریق وای-فای و به صورت از راه دور اجرا کند. این دستگاه که فعلاً با عنوان «پروژه کیو» (Project Q) شناخته می‌شود، دارای صفحه نمایش 8 اینچی LCD با وضوح 1080p و نرخ تازه‌سازی 60 هرتز است. دکمه‌های کنترلی پروژه کیو بسیار شبیه به چیزی هستند که در پلی استیشن 5 می‌بینیم و انگار صفحه نمایش در وسط کنترلر دوال سنس قرار گرفته است. البته، به غیر از صفحه لمسی که جای خود را به صفحه نمایش داده و احتمالاً این نمایشگر از قابلیت ورودی لمسی نیز پشتیبانی خواهد کرد.
سونی در توضیحات خود خاطرنشان کرده که شما فقط می‌توانید بازی‌های پلی استیشن 5 دانلود شده روی کنسول خود را از طریق پروژه کیو استریم کنید، بنابراین به نظر می‌رسد این دستگاه جانبی هیچ قابلیتی جهت اجرای مستقل بازی یا پشتیبانی از بازی‌های فضای ابری ندارد. در خصوص اجرای مستقل بازی‌ها نیاز به سخت افزاری قدرتمند می‌باشد که در این کنسول دستی تعبیه نشده، اما مورد دوم یعنی اجرای بازی‌ها از پلتفرم‌های ابری کاملاً ممکن بوده و احتمالاً تا زمان عرضه به آن اضافه خواهد شد.
سونی هنوز هیچ اشاره‌ای به قیمت پروژه کیو نکرده، اما تایید نموده که این دستگاه را اواخر امسال وارد بازار خواهد کرد.
در کنار پروژه کیو، سونی از هدفون‌های بی‌سیم رسمی پلی استیشن نیز رونمایی کرده است. این هدفون‌های کوچک داخل گوشی، «فناوری بی‌سیم جدید توسعه‌یافته توسط سونی» را ارائه می‌کنند که صدای بدون افت کیفیت و با تأخیر کم را از طریق بلوتوث پخش می‌کند. قیمت و زمان عرضه این هدفون‌ها نیز هنوز مشخص نیست.ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط