با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آپدیت iOS 18 بزرگترین به‌روزرسانی آیفون در تاریخ خواهد بود
عکس : آپدیت آی او اس 18

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در حال برنامه‌ریزی به‌روزرسانی بزرگی برای سیستم عامل آیفون خود است. او می‌گوید آپدیت iOS 18 بزرگترین به‌روزرسانی آیفون در تاریخ خواهد بود.

آپدیت iOS 18

او می‌گوید: به من گفته شده که سیستم عامل جدید این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین به‌روزرسانی های iOS (اگر نگوییم بزرگترین) در تاریخ شناخته خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از ترنجی اگرچه او جزئیات زیادی در مورد قابلیت‌های آپدیت iOS 18 ارائه نکرد، اما نگاهی جزئی نسبت به آن به ما می‌دهد.

به عنوان مثال در آپدیت iOS 18 چند تغییر وجود دارد که ما از قبل انتظارشان را داریم. یکی از ویژگی‌های پیش‌بینی‌شده پشتیبانی از سرویس‌های ارتباطی غنی یا RCS است. یک استاندارد پیام‌رسانی بوده که امکان ارتباط بهتر بین آیفون و دستگاه‌های اندرویدی را فراهم می‌کند.

در نوامبر 2023، اپل اعلام کرد که قصد دارد از RCS در برنامه Messages آیفون که «بعداً» در سال 2024 عرضه می‌شود، پشتیبانی کند. این بازه زمانی احتمالاً به عرضه آپدیت iOS 18 اشاره دارد.

با پشتیبانی از RCS، کاربران آیفون می‌توانند عکس و ویدیوهای با وضوح بالا را خارج از سرویس آی‌مسیج و برای کاربران اندروید ارسال کنند، تیک خوانده‌شدن پیام را داشته باشند و حتی نشان‌گر در حال تایپ را تجربه کنند. همچنین امکان حضور در یک گروه پیام‌رسانی وجود دارد.

علاوه بر این، گفته می‌شود که اپل روی فناوری هوش مصنوعی مولد کار می‌کند. به گفته گورمن، «باید نحوه ایجاد سؤالات و تکمیل خودکار جملات را هم در Siri و هم در اپلیکیشن Messages بهبود بخشد».

گورمن خاطرنشان می کند که اپل همچنین در حال بررسی یکپارچه سازی ویژگی های هوش مصنوعی مشابه برای برنامه های مختلف دیگر از جمله Apple Music، Pages، Keynote و Xcode است.

به همین ترتیب، طبق اطلاعات، اپل در حال برنامه‌ریزی برای ادغام مدل‌های زبان بزرگ در سیری است که به کاربران امکان می دهد کارهای پیچیده را با یکپارچگی عمیق تر در برنامه Shortcuts به صورت خودکار اجرا کنند. انتظار می‌رود این ویژگی بخشی از به‌روزرسانی نرم افزاری آیفون در سال 2024 باشد،چیزی که احتمالا با اسم iOS 18 خواهیم شناخت.

اینها تنها تعدادی از ویژگی های شایعه شده بود که انتظار می رود در iOS 18 گنجانده شود. ما انتظار داریم به زودی جزئیات بیشتری فاش شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین