با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شبکه اجتماعی بلواسکای برای iOS منتشر شد؛ چگونه عضو شویم؟
عکس : شبکه اجتماعی بلواسکای
.
جک دورسی پاییز سال گذشته از مدیرعاملی توییتر استعفا داد. او سپس این سمت را به پاراگ آگراوال واگذار کرد تا این‌که ایلان ماسک امسال توییتر را خرید و خودش مدیرعامل شد. حالا جک دورسی تصمیم گرفته شبکه اجتماعی خودش به نام بلواسکای را راه‌اندازی کند.

شبکه اجتماعی Bluesky چیست؟


بلواسکای یک شبکه اجتماعی جدید مشابه توییتر است که توسط جک دورسی راه‌اندازی شده است. Bluesky هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و برای عضویت در آن نیاز به دعوتنامه دارید. Bluesky ابتدا قرار بود یک افزونه برای توییتر باشد اما حالا به شکل یک پلتفرم متسقل درآمده است. این شرکت سال گذشته اعلام کرد از توییتر مستقل می‌شود و حالا سرانجام برای کاربران iOS به شکل آزمایشی در اپ استور منتشر شده است.

بلواسکای از نظر رابط کاربری به توییتر شباهت زیادی دارد. همان‌طور که در تصاویر می‌بینید پست‌ها در آن درست مثل توییتر نمایش داده شده و امکان لایک، کامنت و بازنشر (مشابه ریتوییت) نیز وجود دارد. حتی صفحه پروفایل کاربران نیز درست مثل توییتر طراحی شده است.
با این‌حال سیاست‌های مدیران آن و نحوه برخورد با کاربران بین آن‌ها متفاوت است. این شبکه اجتماعی اما ادعا می‌کند در این زمینه نسبت به توییتر شفاف‌تر خواهد بود.


چگونه عضو بلواسکای شویم؟


بلواسکای هنوز در مرحله ابتدایی آزمایشی خود قرار دارد. این شبکه اجتماعی فعلاً فقط برای iOS و کاربران آیفون در دسترس است و برای عضویت به دعوتنامه نیاز دارد.


عضویت در بلواسکای بدون دعوتنامه


اگر تمایل داشته باشید می‌توانید نام خود را در صف انتظار بلواسکای ثبت کنید. برای این‌کار کافیست به سایت بلواسکای مراجعه کرده و ایمیل خود را وارد کنید. به این ترتیب پیش از این‌که این شبکه اجتماعی در دسترس عموم قرار بگیرد، شانس استفاده از نسخه آزمایشی را خواهید داشت. اگر نمی‌توانید صبر کنید، می‌توانید از یکی از دوستانتان که در این شبکه اجتماعی عضو شده بخواهید برایتان دعوتنامه بفرستد.


ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط