با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ویژگی‌های iOS 17 برای کاربران آیفون 12 و مدل‌های جدیدتر
عکس : ویژگی‌های iOS 17 برای کاربران آیفون 12 و مدل‌های جدیدتر
.
iOS 17 یک به‌روزرسانی قابل‌توجه برای آیفون محسوب می‌شود، بااین‌حال تمام ویژگی‌های آن در اختیار تمام کاربران قرار نمی‌گیرد. درحقیقت چند قابلیت این سیستم‌عامل اپل تنها برای کاربران آیفون 12 و آیفون‌های جدیدتر در دسترس خواهد بود.

اپل در جریان رویداد WWDC 2023 از iOS 17 رونمایی کرد؛ سیستم‌عاملی که برای آیفون‌های زیادی از آیفون XR تا سری آیفون 14 منتشر می‌شود و البته سری آیفون 15 هم با این سیستم‌عامل از راه می‌رسد. بااین‌وجود، تمام ویژگی‌های iOS 17 در اختیار این آیفون‌ها قرار نمی‌گیرد که البته این اولین‌باری نیست که با چنین موضوعی روبه‌رو می‌شویم و اپل برای iOS 16 هم چنین رویکردی داشت.ویژگی‌های انحصاری iOS 17 برای آیفون 12 و مدل‌های جدیدتر


اگر صاحب آیفون 12 یا آیفون‌های جدیدتر باشید، می‌توانید قابلیت‌هایی زیر را تجربه کنید و در غیر این صورت از آن‌ها محروم خواهید شد.

واکنش‌های سه‌بعدی فیس‌تایم


فیس تایم در iOS 17 بهبود قابل‌قبولی داشته است؛ البته اگر صاحب آیفون 12 یا آیفون‌های جدیدتر باشید. این قابلیت که واکنش‌های سه‌بعدی نام دارد، به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از ژست‌های دست چندین افکت را به نمایش بگذارید.

تصحیح خودکار بهبودیافته


اپل هنگام معرفی سیستم‌عامل iOS 17 به بهبود توانایی‌های یادگیری ماشینی آن اشاره کرد. یکی از این بهبودها مربوط به الگوریتم‌های یادگیری ماشینی روی دستگاه برای بهترکردن عملکرد و افزایش دقت تصحیح خودکار متن می‌شود. این ویژگی برای آیفون 12 و مدل‌های جدیدتر عرضه می‌شود و از زبان‌های مختلفی ازجمله انگلیسی، فرانسه و عربی پشتیبانی می‌کند.

پیش‌بینی کلمات هنگام تایپ‌کردن


قابلیت پیش‌بینی کلمات کیبورد هم در iOS 17 بهبود یافته است. این ویژگی باعث افزایش سرعت تایپ شما بدون کاهش دقت می‌شود. زمانی که درحال نوشتن یک کلمه یا متن باشید، این قابلیت می‌تواند آن را پیش‌بینی کند.

ویژگی Point and Speak


Point and Speak یک قابلیت دسترسی‌پذیری جدید برای iOS 17 است که برای افراد با مشکل بینایی طراحی شده. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که گوشی خود را مقابل هر چیزی قرار دهید و گوشی به‌صورت خودکار متن را شناسایی کند و آن را بخواند. این ویژگی کاربردی تنها در اختیار کاربران آیفون 12 پرو و آیفون‌های پرو جدیدتر قرار می‌گیرد.

حالت استندبای


حالت Standby جدید در iOS 17 آیفون شما را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند. زمانی که گوشی‌تان در شارژ باشد، حالت استندبای یک رابط کاربری اختصاصی با توجه به نیازهایتان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید به این رابط کاربری تقویم و حتی گالری اضافه کنید. درحالی‌که این ویژگی برای تمام آیفون‌های سازگار با iOS 17 ارائه می‌شود، کاربران آیفون 14 پرو و پرو مکس می‌توانند از طریق نمایشگر همیشه روشن به تمام قابلیت‌های آن دسترسی پیدا کنند.

نسخه پایدار iOS 17 اوایل پاییز منتشر خواهد شد؛ زمانی که گوشی‌های سری آیفون 15 هم روانه بازار می‌شوند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین