با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ویژگی‌های جدید نقشه‌ها در iOS 17
عکس : ویژگی‌های جدید نقشه‌ها در iOS 17
.

اپل در iOS 17 ویژگی‌های جدیدی را برای برنامه Maps معرفی کرد. تغییرات در این برنامه به اندازه موارد اضافه شده در بروزرسانی‌های نرم افزاری قبلی قابل توجه نیست، اما همچنان کاربردی است.مطلب امروز همه چیزهایی را که در برنامه نقشه‌ها در iOS 17 تغییر کرده یا اضافه شده است، مورد بحث قرار می‌دهد.

نقشه‌های آفلاین

اپل سرانجام و سال پس از گوگل این قابلیت را در Maps قرار داد! حالا نقشه‌ها را می‌توان دانلود کرد تا بتوانید به صورت آفلاین در iOS 17 از آنها استفاده کنید؛ ویژگی که در مواقعی که وای فای یا اینترنت خط در دسترس نیست، بسیار مفید است. شما می‌توانید یک منطقه خاص از یک نقشه را در دستگاه خود ذخیره کنید و به آن در حالت آفلاین دسترسی داشته باشید.

ذخیره نقشه، تمام اطلاعات مانند ساعت کاری و رتبه‌بندی‌ها را حفظ می‌کند، به علاوه این امکان را فراهم می‌سازد تا مسیریابی گام به گام را هم استفاده کنید، بنابراین برنامه Maps به طور اساسی مانند زمانی که به اینترنت وصل هستید، کار خواهد کرد.

می‌توانید هر مکانی را در برنامه جستجو کنید یا یک پین تنظیم کنید و سپس گزینه «دانلود» را برای دریافت نقشه آفلاین انتخاب کنید. با ضربه زدن بر روی دکمه دانلود، یک رابط کشیدن و رها کردن ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید همان میزان از نقشه‌ای را که می‌خواهید دانلود کنید، انتخاب کنید.

اپل امکان دانلود کل شهرها و مناطق اطراف را فراهم کرده است، بنابراین می‌توانید نقشه شهر دلخواه خود را با مناطق اطراف آن دانلود کنید. اپل اندازه هر نقشه دانلود شده را به همراه منطقه‌ای که انتخاب کرده‌اید فهرست می‌کند تا به خوبی بدانید که چه میزان از حجم داده شما مصرف می‌شود. یک انتخاب کوچک ممکن است فقط ۲۰۰ مگابایت باشد، در حالی که یک منطقه بزرگتر که جاده‌ها و مشاغل زیادی دارد حتی می‌تواند تا ۳ گیگابایت یا بیشتر باشد.

ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی

نقشه‌های اپل اکنون در دسترس بودن ایستگاه‌های شارژ سریع در مسیرها را برای دارندگان خودروهای الکتریکی نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند ایستگاه شارژ ترجیحی را انتخاب کنند تا فقط ایستگاه‌هایی را ببینند که با وسیله نقلیه‌شان سازگار است

رابط کاربری به روز شده

هنگامی که در حال استفاده از مسیریابی گام به گام هستید، برنامه نقشه‌ها آیکون‌های قابل لمس را برای رانندگی، پیاده‌روی، حمل و نقل و سایر گزینه‌ها به جای منوی کشویی نشان می‌دهد. البته گزینه‌های زمان رسیدن و اولویت‌های اجتناب همچنان در همان منوی کشویی، مانند iOS 16 هستند.

میزان حجم صدا

در رابط مسیریابی گام به گام، می‌توانید روی دکمه «^» ضربه بزنید تا گزینه جدیدی برای میزان صدا مشاهده کنید که به شما امکان می‌دهد میزان صدای جهت‌های گفتاری را تنظیم کنید. این گزینه‌ها عبارت هستند از آهسته‌تر، عادی و بلندتر.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین