با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل ظاهراً طراحی و چیدمان‌‌های مختلف دکمه‌های آیفون 16 پرو را بررسی می‌کند
عکس : آیفون 16 پرو
.

براساس برخی گزارش‌ها، اپل درحال آزمایش چندین طراحی‌ مختلف دکمه‌ها ازجمله دکمه اکشن در آیفون 16 پرو است. به‌نظر می‌رسد که اپل قصد دارد طراحی دکمه اکشن را بهینه‌تر از سری آیفون 15 کند.براساس گزارش MacRumors، در طول مراحل مختلف توسعه آیفون 16 پرو، اپل چهار پیکربندی و دو اندازه را برای دکمه اکشن و دکمه‌های تنظیم صدا و Capture آزمایش کرده است:

  • دکمه صدا یکپارچه با دکمه اکشن کوچک
  • دکمه صدا یکپارچه با دکمه اکشن بزرگ و دکمه Capture جدید
  • دکمه‌های صدا مجزا، دکمه بزرگ اکشن و دکمه Capture هم‌سطح با فریم گوشی
  • دکمه‌های صدا مجزا، دکمه کوچک اکشن و دکمه Capture هم‌سطح با فریم (جدیدترین تغییر)

غول فناوری در جدیدترین طراحی Proto2 یک بار دیگر دکمه اکشن را تغییر داده و اکنون یک دکمه اکشن کوچک‌تر را انتخاب کرده است.

طراحی دکمه‌های آیفون 16 پرو

اولین نمونه‌های آیفون 16 پرو دارای یک دکمه صدای یکپارچه و یک دکمه کوچک چندمنظوره اکشن، هر دو در سمت چپ، با یک دکمه پاور در سمت راست بودند. این طراحی در ابتدا به‌عنوان بخشی از پروژه Bongo توسعه یافت که اپل قصد داشت آن را در آیفون 15 پرو اجرایی کند. درحالی‌که این پروژه درنهایت به دلایل مختلف مانند نرخ بالای خرابی سخت‌افزار لغو شد، اما بخش‌هایی از طراحی Bongo، یعنی دکمه صدای یکپارچه به طرح‌های اولیه آیفون 16 پرو راه پیدا کرد.

نمونه‌های اولیه بعدی به‌جای طراحی دکمه‌های یکپارچه، دارای دکمه‌های صدای جداگانه بودند. در این نمونه‌ها، اپل قصد داشت یک دکمه اکشن خازنی و دکمه کپچر را اضافه کند که هر دو هم‌سطح با فریم هستند و فناوری حسگر مخصوصی دارند.

اپل هنوز زمان زیادی برای آزمایش چیدمان دکمه‌ها و ویژگی‌های اضافی دارد، چرا که چندین ماه تا عرضه آیفون 16 فاصله داریم. با نزدیک‌شدن به مرحله تولید انبوه، جزئیات بیشتری درباره دکمه‌ها و طراحی این گوشی خواهیم شنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین