با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قیمت آیفون 15 در ایران چقدر خواهد بود؟
عکس : قیمت آیفون 15 در ایران
.

اپل شب گذشته آیفون 15، آیفون 15 پلاس و همچنینآیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس را معرفی کرد. شاید شما هم کنجکاو باشید بدانید قیمت این گوشی‌ها در بازار ایران چقدر می‌شود؟ یک اشتباه رایج در محاسبه قیمت، ضرب کردن قیمت دلاری آیفون در قیمت روز دلار است. قیمت‌های دلاری که اپل هنگام رونمایی اعلام می‌کند، تنها مربوط به کشور آمریکاست. اپل همیشه آیفون را در سایر کشورها با قیمت بالاتری عرضه می‌کند. با بالا رفتن هزینه‌های لجستیک و تغییر نرخ برابری ارز، اختلاف قیمت آیفون در آمریکا و قیمت آیفون در سایر کشورها بیشتر هم شده است. اما قیمت آیفون 15 در ایران چقدر خواهد بود؟تخمین قیمت آیفون 15 در ایران

عمده واردات آیفون در ایران از کشور امارات متحده عربی انجام می‌شود. پس بهتر است نرخ رسمی آیفون 15 را دروب‌سایت اپل امارات مبنا قرار دهیم.

ظرفیت قیمت در امارات معادل تومانی قیمت در صورت رجیستر شدن در ایران
آیفون ۱۵ ۱۲۸ گیگابایت ۳۴۰۰ درهم ۴۷.۵ میلیون تومان ۵۵ میلیون تومان
آیفون ۱۵ پلاس ۱۲۸ گیگابایت ۳۸۰۰ درهم ۵۳.۲ میلیون تومان ۶۱.۵ میلیون تومان
آیفون ۱۵ پرو ۱۲۸ گیگابایت ۴۳۰۰ درهم ۶۰ میلیون تومان ۶۹ میلیون تومان
آیفون ۱۵ پرو مکس ۲۵۶ گیگابایت ۵۱۰۰ درهم ۷۱.۵ میلیون تومان ۸۲.۵ میلیون تومان

گفتنی است امسال اپل نسخه ۱۲۸ گیگابایتی سری پرو مکس را حذف کرده است. علاوه بر این تعرفه گمرکی واردات تجاری گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار (شامل همه مدل‌های آیفون ۱۵) به ۱۵ درصد افزایش یافته است.

توجه: قیمت‌های فوق صرفاً تخمینی بوده و بسته به تغییرات قیمت در کشورهای مبدأ، نرخ ارز و تعرفه‌های گمرکی می‌تواند متغیر باشد.

آیا آیفون 15 رجیستر می‌شود؟

احتمالاً خیر! دبیر انجمن واردکنندگان موبایل اخیراً اعلام کرده آیفون 15 رجیستر نخواهد شد؛ درست مانند آیفون 14. به این ترتیب نباید منتظر واردات قانونی و رجیستری پرچم‌داران اپل باشید، مگر این‌که تغییری بزرگ در سیاست‌های دولت انجام شده یا گشایش‌های ارزی چشم‌گیری ایجاد شود.

آیا آیفون 15 بخریم؟

وضعیت آیفون 15 درست مشابه آیفون 14 است. ممکن است بتوانید برای چند هفته از این گوشی‌ها با سیم‌کارت ایران آنتن بگیرید، اما در نهایت اتصال شما قطع خواهد شد. ترفندهای متعددی برای وصل نگه داشتن و بازگرداندن آنتن آیفون 14 دست به دست می‌شود که هیچ‌کدام قطعی یا دائمی نیستند. به این ترتیب نمی‌توانیم خرید آیفون 15 را توصیه کنیم؛ حتی اگر قیمت بالای آیفون 15 در ایران برایتان قابل توجیه باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین