با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ورود آیفون ۱۵ به بازار ایران - قیمت آیفون 15 در بازار تهران
عکس : قیمت آیفون 15 در ایران

گوشی‌های جدید آیفون ۱۵ از امروز در بازار تهران موجود شده و قیمتی بین ۹۲ تا ۱۱۵ میلیون دارند.

به رغم آنکه تکلیف رجیستری آیفون ۱۵ هم مانند آیفون ۱۴ در ایران نامشخص است این گوشی‌ها بر اساس سفارش مشتریان طی روزهای اخیر خریداری شده و به صورت مسافری وارد کشور شده است.

قیمت آیفون ۱۵ پرومکس نسخه ۲۵۶ مگابایتی ، ۹۲ میلیون تومان و آیفون ۱۵ پرومکس ۵۱۲ مگابایتی ۱۰۸ میلیون تومان و نسخه ۱ ترابایتی ۱۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.

عرضه کنندگان آیفون ۱۵ از چند روز قبل پیش فروش آن را در ایران شروع کرده بودند.

مقامات ایران از سال گذشته رجیستری آیفون‌های جدید را متوقف کرده‌اند و به رغم اظهارات ضد ونقیض هنوز دلیلی برای عدم رجیستری این گوشی‌ها اعلام نشده است.

آیفون ۱۴ به رغم عدم رجیستری در بازار ایران خرید و فروش می‌شود و خریداران با روش‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند.

در حال حاضر قیمت آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه ۲۵۶ رجیستر شده در بازار تهران حدود ۷۰ میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت آیفون ۱۴ پرومکس نسخه ۲۵۶ مگابایتی با حدود قیمتی ۶۵ میلیون تومان است.

ایران شاید تنها کشوری در جهان است که قیمت آیفون‌های جدیدتر آن از نسخه قدیمی‌تر ارزان تر است.

دلیل رجیستر نشدن آیفون ۱۴ هیچ‌گاه به طور رسمی اعلام نشده است. برخی معتقدند که این گوشی به دلیل لوکس بودن و برخی آن را به دلیل داشتن ارتباط ماهواره‌ای ( که صرفا برای موارد اضطراری و به صورت پیامک انجام می‌گیرد) از رجیستری محروم شده است.

عدم رجیستری آیفون ۱۴ در حالی رخ داده که سایر برندهای گوشی با قیمت‌های مشابه مشکلی برای رجیستری ندارند. این موضوع باعث شده که واردکنندگان و عرضه‌کنندگان گوشی‌های غیر آیفون یا واردکنندگان آیفون ۱۳ مزیت قابل توجهی کسب کنند.

سیستم رجیستری موبایل از دولت قبل و با هدف مبارزه با قاچاق در بازار موبایل به اجرا درآمده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین