با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گورمن: منتظر افزایش قیمت در سری آیفون 15 اپل باشید
عکس : آیفون 15
.

مارک گورمن تحلیلگر بلومبرگ در گزارش جدید خود اطلاعاتی درباره قیمت آیفون 15 منتشر کرده است. به گفته او مشتریان باید انتظار افزایش قیمت ‌ جزئی در سری آیفون 15 را داشته باشند مخصوصا برای مدل‌های آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس که دارای طراحی جدید تیتانیومی و دوربین ارتقایافته خواهند بود.

اپل همچنین برای اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا ار یک تراشه بهبودیافته استفاده خواهد کرد، با این‌حال امسال خبری از مدل SE نخواهد بود. نکته جالب این‌که که گورمن معتقد است اپل سال گذشته یک گزینه خاکستری‌ تیره تیتانیومی برای اپل واچ اولترا تست کرده بود اما آن را معرفی نکرد. با این‌حال، به نظر گورمن اپل امسال ممکن است رنگ تیره‌تر آن را با سخت‌افزار ارتقایافته رونمایی کند.بلومبرگ هفته گذشته گزارش داده بود که اپل امسال انتظار دارد حدود 85 میلیون دستگاه آیفون 15 عرضه کند که تقریبا مشابه میزان عرضه سری آیفون 14 در سال گذشته خواهد بود. اما این شرکت انتظار دارد که درآمد کلی‌اش به خاطر افزایش قیمت‌ها بیشتر باشد.

گورمن در گزارش خود گفته است:

من در مورد نسل بعدی آیفون فکر می‌کنم که اپل قیمت هر چهار مدل آن را در خارج از آمریکا حداقل به صورت جزئی افزایش خواهد داد. ضمنا با توجه به احتمال استفاده از بدنه تیتانیومی و دوربین ارتقایافته در آیفون 15 پرو مکس، افزایش قیمت آن در آمریکا را رد نمی‌کنم. در حال حاضر اپل برای ساعت‌های تیتانیومی خود نسبت به مدل‌های فولاد ضد زنگ 100 دلار بیشتر می‌گیرد.

از طرفی، یکی از تحلیلگران Barclays پیش‌بینی کرده قیمت آیفون 15 پرو مکس به خاطر افزایش بدنه تیتانیومی و لنز زوم پریسکوپی، در مقایسه با آیفون 15 تا 200 دلار گران‌تر خواهد بود.

اما در مورد اپل واچ نسل بعدی، اطلاعات زیادی به‌جز تراشه سریع‌تر در دسترس نیست. این ارتقا تراشه برای اولین بار از زمان اپل واچ سری 6 اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر اپل واچ اولترا فقط یک رنگ و یک سایز دارد، اما اضافه شدن یک رنگ جدید ممکن است به فروش آن کمک کند. . اپل گزینه‌های رنگی جدید را معمولا در سال‌هایی اضافه می‌کند که ارتقا سخت‌افزاری مهمی در کار نباشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین