با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سری گلکسی S23 و پرچمدارهای قدیمی‌تر 7 سال به‌روزرسانی اندروید را دریافت نخواهند کرد
عکس : گلکسی اس 23
.

شایعاتی منتشر شده بودند مبتنی بر اینکه سری گلکسی S24 اولین گوشی‌های سامسونگ خواهد بود که برای هفت سال اندروید، رابط کاربری One UI و به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کند. این شرکت در رویداد گوگل آنپکد این موضوع را تأیید کرد. اکنون سامسونگ اعلام کرده که سری گلکسی S23 یا گوشی‌های قدیمی‌تر چنین به‌روزرسانی‌هایی را دریافت نمی‌کنند و به‌روزرسانی هفت‌ساله با سری گلکسی S24 شروع می‌شود.براساس گزارشی تازه، سامسونگ تنها گوشی‌های سری S24 و احتمالاً پرچمدارهای آینده گلکسی را تا هفت سال پشتیبانی نرم‌افزاری می‌کند و گوشی‌های قدیمی‌تر مشمول این موضوع نمی‌شوند. البته این امر باتوجه به سیاست‌های فروش سامسونگ چندان تعجب‌آور نیست.

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدیدتر تنها در سری گلکسی S24

درحالی که گوگل توانست هفت سال به‌روزرسانی را برای آخرین گوشی‌های پیکسل خود ارائه دهد، سامسونگ احتمالاً به دلیل تعداد گوشی‌هایی که در سال می‌فروشد، مایل به انجام چنین کاری برای تمام گوشی‌های خود نیست. چرا که سامسونگ بیشتر از گوگل به فروش سخت‌افزاری و گوشی خود وابسته است، تا دارندگان گوشی‌های قدیمی‌تر پس از چند سال به سمت خرید گوشی‌ جدیدتری بروند.

البته ممکن است سامسونگ در آینده این سیاست خود را تغییر دهد. درحال‌حاضر، گوشی‌های گلکسی‌ که پیش از سال 2024 عرضه شده‌اند تنها تا 4 سال به‌روزرسانی سیستم‌ عامل و رابط کاربری را دریافت خواهند کرد.

گلکسی زد فولد 5، زد فلیپ 5، گلکسی S23 FE، گلکسی S23، گلکسی S23 پلاس، گلکسی S23 اولترا و گلکسی تب S9 در ماه‌های آینده احتمالاً رابط کاربری One UI 6.1 را دریافت می‌کنند. One UI 6.1 دارای ویژگی‌های جدید شگفت‌انگیزی است، اما برخی از آن‌ها ممکن است در انحصار سری گلکسی S24 باقی بمانند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین