با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ما می‌توانیم از طریق فولیکول مو نیز لمس را احساس کنیم
عکس : احساس توسط فولیکول مو
.

محققان در مطالعات اخیر خود اعلام کردند فولیکول مو نیز دارای حس لامسه بوده و ما می‌توانیم از طریق سلول‌های فولیکول پردازش لمس را احساس کنیم.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حس لامسه به عنوان یکی از اجزای پدیده و حیاتی در ادراک انسان به او کمک می‌کند تا با دنیای فیزیکی تعامل برقرار کند. گیرنده‌های مکانیکی در واقع همان سلول‌های عصبی و تخصصی هستند که می‌توانند محرک‌های مکانیکی مانند فشار، کشش، تغییر حالت یا ارتعاش را تشخیص دهند. همچنین آنها می‌توانند محرک‌های مکانیکی را به تکانه‌های الکتریکی تبدیل کرده آنها را به شکل سیگنال‌های الکتریکی به سمت سیستم عصبی مرکزی مغز و نخاع ارسال کنند.محققان کالج امپریال لندن در تحقیقات جدید اعلام کردند سلول‌های فولیکول‌های مو میتوانند لمس را حس کنند. این پدیده هنگام بررسی کشت سلولی کشف شده است.

کلر هیگینز از نویسندگان اصلی مطالعه و استاد مهندسی زیستی در کالج امپریال لندن در این مورد می‌گوید: یافته این مطالعه بسیار شگفت انگیز است. زیرا ما هنوز علت نقش سلول‌های فولیکول در پردازش لمس سبک را نمی‌دانیم. به گفته وی سلول‌های فولیکول حاوی عصب‌های حسی زیادی هستند و ما در مطالعات خود قصد داریم بدانیم آیا آنها می‌توانند اعصاب حسی را برای یک مکانیزم ناشناخته فعال کنند یا خیر.

محققان همچنین در این پژوهش موفق به کشف دیگری شدند. آنها اعلام کردند سلول‌های فولیکول مو در واکنش به تماس می‌توانند باعث آزادسازی انتقال دهنده های عصبی سروتونین و هیستامین شوند. به گفته محققان این کشف جدید می‌تواند در آینده به درک بهتر عملکرد هیستامی در شرایط التهابی پوست از قبیل اگزما موثر باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین