با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید

تازه ترین خبرهای اخبار فناوری اطلاعات سایت Interesting-Engineering

نخستین تحریک عمیق مغزی برای یک کودک انجام شد

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :یک دختربچه ۸ ساله اهل ایالت اوکلاهما در آمریکا نخستین بیمار کودک جهان است که تحت تحریک عمیق مغزی روباتیک (DBS) قرار گرفته است.

Direct to call استارلینک به دردسر جدید ارتش آمریکا بدل شد

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :سرویس استارلینک قابلیت تماس و ارسال پیامک موبایل با کمک ماهواره را فراهم می کند اما این سرویس به کابوسی برای نیروی فضایی آمریکا تبدیل شده زیرا سیستم ارتباطات باند محدود آن را مختل می کند.

آنتی بادی انسانی سم مرگبار عنکبوت را خنثی می کند

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :سم عنکبوت بیوه سیاه اروپایی خطری جدی برای انسان ها به حساب می آمد و در افرادی که دچار گزیدگی این حشره می شدند، علائم شدیدی به وجود می آمد.

رنگ فلورسنت به پاکسازی سرطان پروستات کمک می کند

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :محققان دانشگاه آکسفورد رنگ نشانه گذاری درخشانی ابداع کرده اند که به عنوان یک جفت چشم ثانویه برای پزشکان در زمان عمل جراحی سرطان پروستات عمل می کند.

ماهواره‌ها موشک‌های مافوق صوت را ردیابی می‌کنند

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :آژانس دفاع موشکی آمریکا (MDA) تصمیم دارد ماهواره های فضایی مجهز به حسگرهای ردیابی موشک های مافوق صوت را آزمایش کند.

رقیب نورالینک رکورد ایمپلنت الکترود را در مغز شکست

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :این شرکت«Precision Neuroscience» نام دارد که رکورد نصب رابط مغز و تراشه ۲۰۴۸ الکترود مربوط به سال گذشته را شکست.

چین نسل چهارم تانک را توسعه می دهد

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :تصاویر نسل چهارم تانک جنگی چین در شبکه های اجتماعی فراگیر شد.

با راه اندازی نوروپلتفرم، مغز جایگزین تراشه رایانشی شد

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :شرکت سوییسی فرانک اسپارک «نوروپلتفرم» را راه اندازی کرده که نخستین پلتفرم پردازش زیستی است که به جای تراشه های سیلیکونی، ارگانوییدهای مغز انسان عملیات های محاسباتی را انجام می دهند.

ناتو دیواری از پهپاد در برابر روسیه می‎‎‌سازد

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :کشورهای عضو ناتو که هم مرز روسیه هستند با ساخت یک دیوار پهپادی جهت حفاظت از مرزهای خارجی خود موافقت کرده اند.

فرانسه پهپاد کامیکازه با سرعت ۴۰۰کیلومتر برساعت ساخت

Interesting-Engineering Interesting-Engineering :شرکت فرانسوی EOS تکنولوژیز از جدیدترین پهپاد کامیکازه خود رونمایی کرد که سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.