با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید

تازه ترین خبرهای اخبار فناوری اطلاعات سایت روزنامه دنیای اقتصاد

توفان هوش مصنوعی در آموزش و پرورش

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :همزمان با بازگشت دانش‌آموزان و دانشجویان به کلاس‌های درس و سالن‌های کنفرانس در سال جدید میلادی، یک بار دیگر این موضوع در ذهن تداعی می‌شود که در دهه‌های اخیر آموزش چقدر کم تغییر کرده است.

امکان حذف حساب کاربری به اسنپ‌فود اضافه می‌شود

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :: در ادامه اخباری که پیرامون به توافق رسیدن اسنپ‌‌‌فود با هکرها به گوش می‌‌‌رسید، عصر روز چهارشنبه این شرکت در اطلاعیه‌‌‌ای رسمی، جزئیات جدیدی از اقدامات انجام‌شده برای کنترل آسیب‌‌‌های این دسترسی غیرمجاز را منتشر کرد. در این اطلاعیه،‌‌‌ اسنپ‌‌‌فود بر موفقیت‌‌‌آمیز بودن مذاکره خود با هکرها تاکید کرده، اما هنوز جزئیاتی از توافق انجام‌شده رسانه‌‌‌ای نشده است.

نیم میلیون دلار از سهام متا فروخته شد

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :مارک زاکربرگ در پی بهبود ارزش سهام شرکت متا پلتفرم، حدود ۵۰۰ میلیون دلار از سهام این شرکت بزرگ را طی دو ماه گذشته فروخت. طبق اظهارنامه تنظیم شده نزد رگولاتوری آمریکا، مارک زاکربرگ که مدیرعامل شرکت متا پلتفرم است، این سهام را در فاصله اول نوامبر تا پایان سال ۲۰۲۳ فروخته است. به‌طور میانگین، میزان هر فروش ۱۰.۴ میلیون دلار بود و بزرگ‌ترین فروش به میزان ۱۷.۱ میلیون دلار، در ۲۸ دسامبر انجام شد.

تولید شورولت برقی در مکزیک

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :مدیرعامل جنرال موتورز مکزیک اعلام کرد شورلت اکینوکس الکتریکی مدل ۲۰۲۴ در کارخانه جنرال موتورز راموس آریزپ در مکزیک در سه ماه اول سال آینده وارد مدار تولید خواهد شد.

آغاز به کار سندباکس وزارت صمت با تاکید بر تجارت الکترونیک

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :احمد نوروزی، نماینده وزارت اقتصاد نیز درباره محدودیت پذیرش کسب‌وکارها در سندباکس‌های بخشی عنوان کرد: «در سندباکس، کسب‌وکارهای غیرقانونی محلی از اعراب ندارند و کسب‌وکارهایی اجازه حضور دارند که با توجه به نیاز بازار در حوزه مقررات تعارضی در حوزه فعالیت آنها وجود ندارد.

نگهداری شارژ تلفن همراه تا یک ماه توسط تراشه الکترونیکی!

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :دانشمندان دانشگاه کمبریج اخیرا کار ساخت یک تراشه الکترونیکی را آغاز کرده‌اند که می‌تواند کاری کند گوشی‌های تلفن همراه در هر ماه تنها به یک بار شارژ کامل نیاز داشته باشند. وایر (Vaire)، بازوی تجاری این گروه از محققان، یکی از ۱۲ استارت‌آپ نیمه هادی است که از سوی دولت حمایت می‌شود تا بریتانیا را در خط مقدم این نوع صنعت قرار دهد.

استارلینک می‌آید

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :اسپیس‌ایکس در وب‌سایت استارلینک صفحه جدیدی برای سرویس «Direct to Cell» راه‌اندازی کرده است که برنامه زمانی اتصال گوشی‌های هوشمند به آن را مشخص می‌کند. این سرویس از سال ۲۰۲۵ اتصال به اینترنت ماهواره‌ای را برای گوشی‌های ۴G در سراسر جهان امکان‌پذیر می‌کند.

حراج اطلاعات کاربران!

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :یک کارشناس امنیت: مجموعه‌‌‌ داده‌‌‌های نشت‌یافته می‌تواند ریسک کلاهبرداری و حتی سرقت فیزیکی از افراد را افزایش دهد

استفاده ۶۶ درصدی ایرانیان از تبلیغات دیجیتال

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد : تبلیغات دیجیتال به یکی از راه‌‌‌های اصلی معرفی محصولات و خدمات کسب و کارهای مختلف در ایران تبدیل شده است. هرچند اندازه بازار تبلیغات دیجیتال در ایران در مقایسه با جهان بسیار کوچک است، اما گزارش‌‌‌های مختلف نشان می‌دهد که هر سال توجه کسب و کارها به این روش نوین تبلیغات جلب می‌شود.

آپارات از قابلیت زمان‌بندی انتشار محتوا رونمایی کرد

روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه دنیای اقتصاد :برای انتشار ویدئو‌‌‌ها در این قالب کاربران می‌توانند از قسمت «وضعیت انتشار» زمان و تاریخ دلخواه خود را انتخاب کرده تا در ادامه در همان زمان محتوای مورد نظر منتشر شود. این امکان برای اعضای فعال مثل یک دستیار عمل کرده که به وسیله آن خیال کاربر را از انتشار محتوا در هر زمانی آسوده می‌کند.