با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید

تازه ترین خبرهای اخبار فناوری اطلاعات سایت ایسنا

کنترل گوشی آیفون با ردیابی چشم

ایسنا ایسنا :شرکت اپل استفاده از نگاه کاربر را برای پیمایش در سیستم عامل گوشی‌ها و تبلت‌های خود ممکن و آسان می‌کند. همچنین هزاران ویژگی دسترسی جدید را به اضافه یک ویژگی جدید برای کمک به بیمارهای حرکتی به آیفون و آی‌پد اضافه می‌کند.

«خوابیدن» سموم مغز را دفع نمی‌کند!

ایسنا ایسنا :نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خواب ممکن است سموم را از مغز دفع نکند.

کشف یک آسیب‌پذیری در مرورگر کروم

ایسنا ایسنا :به تازگی یک آسیب‌پذیری روز صفر در مرورگر گوگل کروم کشف شده است که بهره‌برداری موفق آمیز آن می‌تواند به اجرای کد دلخواه توسط مهاجمی که به سیستم وارد شده است، منجر شود و وی می‌تواند بسته به سطح دسترسی خود، به نصب برنامه، مشاهده، تغییر یا حذف داده‌ها و یا ایجاد حساب‌های کاربری جدید با سطح دسترسی بالا اقدام کند.

شکست ایکس در برابر یک شرکت استخراج داده

ایسنا ایسنا :قاضی منطقه‌ای آمریکا در سانفرانسیسکو اعلام کرد شرکت «ایکس» (توییتر سابق)، موفق نشده است به شکل منطقی اثبات کند که شرکت «برایت دیتا»، با فراهم کردن امکان استخراج داده و دور زدن فناوری استخراج داده «ایکس»، توافق کاربری خود را نقض کرده است.

اسپری کردن اکسیدگرافن روی ماسک پوشش ضدویروسی ایجاد می‌کند

ایسنا ایسنا :اسپری کردن اکسیدگرافن روی ماسک پوشش ضدویروسی ایجاد می‌کند

تشخیص زودهنگام آب‌سیاه با کمک یک لنز هوشمند

ایسنا ایسنا :پژوهشگران آمریکایی نوعی لنز هوشمند را برای تشخیص آب‌سیاه ابداع کرده‌اند که این بیماری را در مراحل اولیه آن نشان می‌دهد و به درمان سریع کمک می‌کند.

درمان افسردگی بدون دارو با کمک یک هدبند

ایسنا ایسنا :آیا یک هدبند پوشیدنی که از نیروی میدان‌های مغناطیسی استفاده می‌کند می‌تواند جایگزین داروهای ضد افسردگی شود؟ محققان ژاپنی دستگاهی ساخته‌اند که روی سر نصب شده و میدان مغناطیسی با فرکانس بسیار پایین ایجاد می‌کند که ممکن است علائم افسردگی را کاهش دهد.

عکس تلسکوپ بازنشسته ناسا از سیاه‌چاله قلب کهکشان آندرومدا

ایسنا ایسنا :داده‌های «تلسکوپ فضایی اسپیتزر» یک نمایش نورانی را در قلب «کهکشان آندرومدا» نشان می‌دهند.

هوش مصنوعی سلول‌های قاتل سرطان را شناسایی می‌کند

ایسنا ایسنا :هوش مصنوعی سلول‌های قاتل سرطان را شناسایی می‌کند

کفش «نایکی» که با آیپد اپل طراحی شد

ایسنا ایسنا :کفش‌های منحصر به فردی که تیم کوک در رویداد اپل به پا داشت توجه زیادی به خود جلب کرده است اما ماجرای این کفش‌ها چیست؟