با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید

تازه ترین خبرهای اخبار فناوری اطلاعات سایت اسپیس - Space

تلسکوپ جیمز وب تصویری از دم گربه فضایی ثبت کرد

اسپیس - Space اسپیس - Space :تلسکوپ فضایی قدرتمند جیمز وب، یک ساختار فضایی در سیستم بتا سه‌پایه β Pictoris مشاهده کرده است که پیش از این دیده نشده بود.

نخستین پیامک اسپیس ایکس با قابلیت Direct to Cell ارسال شد

اسپیس - Space اسپیس - Space :اسپیس ایکس از ماهواره های استارلینک جدید با قابلیت Direct to Cell استفاده کرد و برای نخستین بار با کمک آنها پیامک فرستاد.

بهترین غذا برای فضانوردان مرد چیست؟

اسپیس - Space اسپیس - Space :انجمن شیمی آمریکا بهترین و بهینه‌ترین نوع غذا برای فضانوردان مرد را مشخص کرده و به دنبال شرایط رشد و پرورش آن در خارج از سیاره زمین است.

هلی کوپتر مریخی ناسا ۷۰۵ متر پرواز کرد

اسپیس - Space اسپیس - Space :طبق اطلاعات موجود هلی کوپتر مریخی ناسا طی شصت و نهمین پرواز بر فراز سیاره سرخ در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی مسافت ۷۰۵ متر را طی کرده است.

اینترنت ماهواره ای برای گوشی های موبایل‌ معمولی

اسپیس - Space اسپیس - Space :اسپیس ایکس در ماموریت آینده خود ۶ ماهواره استارلینک مجهز به قابلیت Direct to Cell را به مدار زمین می فرستد تا دسترسی جهانی به ارسال پیامک و برقراری تماس برای موبایل های معمولی را فراهم کنند.

دریافت پیامی از فاصله ۱۶ میلیون کیلومتری زمین

اسپیس - Space اسپیس - Space :فضاپیمای سایکی(Psyche) ناسا به منظور پیشبرد ارتباطات سریع، به تازگی لیزری را در فاصله ۱۶ میلیون کیلومتری در اعماق فضا به سمت زمین شلیک کرده است.

یک واقعیت جالب درباره شیوه تغذیه سیاهچاله‌ها | موادی که در اطراف آنها بازیافت می‌شوند

اسپیس - Space اسپیس - Space :دانشمندان در قلب یک کهکشان دور، فواره‌ای از مواد را مشاهده کردند که از سیاهچاله پرجرم مرکز آن دور می‌شد و بعد به عقب برمی‌گشت.

تماشای سطح خورشید را از دست ندهید!

اسپیس - Space اسپیس - Space :این ویدئو از سه ترابایت داده خام، تهیه شده است. او می‌گوید: نتیجه نهایی یک فیلم از خورشید با وضوح بالا ۵K است که متشکل از ۲۴۶ تصویر در طول حدود سه ساعت است.ShotX.ir@3Ads_3

پنجمین پرواز فضایی تجاری «ویرجین گالکتیک» پنج‌‌شنبه اجرا می‌‌شود

اسپیس - Space اسپیس - Space :پنجمین تیم پرواز فضایی تجاری شرکت ویرجین گالکتیک پنج‌شنبه سفر خود به مدار زمین را آغاز می‌کنند.

ستاره دنباله دار پس از انفجار شاخ درآورد!

اسپیس - Space اسپیس - Space :یک ستاره دنباله دار آتشفشانی به اندازه یک شهر کوچک، هنگام حرکت به سمت خورشید برای دومین بار منفجر شد.

لینک های مرتبط با اخبار فناوری اطلاعات سایت اسپیس - Space