با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ویندوز 11 تقریباً روی نیم میلیارد دستگاه فعال است
عکس : ویندوز 11
.

ویندوز 11 در ماه اکتبر 2021 وارد بازار شد. داده‌های داخلی مایکروسافت که در دسترس یک منبع آگاه قرار داشته است، نشان می‌دهد ویندوز 11 موفق‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود و اکنون روی بیش از 400 میلیون دستگاه درحال استفاده است. انتظار می‌رود تا اوایل سال 2024 تعداد دستگاه‌های مجهز به ویندوز 11 از مرز نیم میلیارد عبور کند.به گزارش ویندوز سنترال، با توجه به اینکه این سیستم‌عامل از اکتبر 2021 وارد بازار شده، بدان معنی است که حدود دو سال طول کشیده تا مایکروسافت به 400 میلیون دستگاه فعال ماهانه با ویندوز 11 برسد. نرخ پذیرش ویندوز 11 بسیار کندتر از ویندوز ۱۰ است.

ویندوز 10 توانست در بازه زمانی حدود یک سال به این تعداد دستگاه فعال دست پیدا کند و درنهایت تا اوایل سال 2020 تعداد دستگاه‌های فعال ویندوز 10 به یک میلیارد رسید.

تعداد دستگاه‌های فعال با ویندوز 11 رو به افزایش است

هنگامی که ویندوز 10 عرضه شد، تمامی کاربران ویندوز 8.1 و ویندوز 7 می‌توانستند به‌روزرسانی رایگان آن را دریافت کنند. حدود یک سال مایکروسافت این ارتقای رایگان را تبلیغ می‌کرد و از کاربران می‌خواست دستگاه‌های خود را به نسخه جدید ویندوز به‌روز کنند و بازه زمانی امکان دریافت نسخه رایگان را از دست ندهند. مایکروسافت در ارتقای دستگاه‌های کاربران از ویندوز 7 به ویندوز 8 بسیار سخت‌گیر بود.

وضعیت در مورد ویندوز ۱۱ متفاوت بود و تنها کاربران دارای دستگاه‌های سال 2018 به‌بعد امکان دریافت این نسخه را داشتند و دستگاه‌های قدیمی نمی‌توانستند این نسخه را دریافت کنند. همین مسئله رشد ویندوز 11 را محدود کرد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حدود 25 درصد کاربران شرایط لازم برای دریافت نسخه جدید ویندوز را نداشتند.

اکنون همه نگاه‌ها به انتشار ویندوز 2024 (احتمالاً با نام ویندوز 12) است. انتظار می‌رود این نسخه با اسم رمز Germanium عرضه شود و ویژگی‌های انقلابی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی و فضای ابری را معرفی کند.

پیش‌بینی می‌شود که نسخه آتی ویندوز 12 مانند نسخه‌های جدید ویندوز، یک رابط دسکتاپ به‌روزشده به‌همراه داشته باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین