با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بیلد جدید ویندوز خبر از انتشار قریب‌الوقوع ویندوز ۱۲ می‌دهد
عکس : ویندوز ۱۲

چند وقتی است که اخبار مختلفی از ویندوز ۱۲ به گوش می‌رسد. حالا مایکروسافت سرنخی از این سیستم‌عامل به ما داده است که احتمال می‌رود این نسخه در آینده نزدیک عرضه شود.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو به گزارش XDA Developers، اخیراً ردموندی‌ها شماره بیلد ۲۷۵۴۷ را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده‌اند که جهشی بزرگ نسبت به بیلد قبلی به شماره ۲۶۰۴۷ است.

این شماره شاید خیلی عجیب به نظر نرسد، اما مایکروسافت معمولاً در هنگام انتشار نسخه جدید ویندوز، شماره ساخت اصلی را تا این حد تغییر می‌دهد. گزارشگری به نام «زک بودن» در شبکه اجتماعی X به این موضوع اشاره کرد که لایه توسعه ویندوز از ni_release به ge_release تغییر نام داده است. ni_release به نسخه‌های ویندوز ۱۱ مربوط می‌شود و ge احتمالاً برای نسخه ۱۲ است.

ge درواقع مخفف Germanium، اسم رمز ویندوز ۱۲ است. انتظار می‌رود این نسخه تغییراتی کاملاً جدید داشته باشد؛ درست مانند سال ۲۰۲۱ که مایکروسافت ویندوز ۱۱ را با قابلیت‌های متنوع عرضه کرد.

نسخه بهبودیافته هوش مصنوعی Copilot در ویندوز ۱۲

احتمالاً نسخه پلتفرم ژرمانیوم تغییرات بزرگی به‌همراه خواهد داشت. این تغییرات به‌ویژه برای نسل جدید دستگاه‌های مبتنی بر ARM که دارای پردازنده Qualcomm Snapdragon X Elite خواهند بود، مهم تلقی می‌شود. مایکروسافت وعده بهینه‌سازی‌های گسترده‌ای را برای کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های ARM داده است و به‌نظر این بهینه‌سازی در ویندوز ۱۲ وجود خواهد داشت.

البته تغییرات مهم دیگری نیز مورد انتظار است. به عنوان مثال نسخه پیشرفته و بهبود‌یافته هوش مصنوعی کوپایلوت قرار است در قسمت‌های مختلف رابط کاربری ویندوز ۱۲ وجود داشته باشد. همچنین تغییراتی در منوی Start و بهبودهای مختلف در مصرف بهینه انرژی مورد انتظار است.

البته بیلد داخلی جدید لزوماً به این معنی نیست که به زودی آن را در برنامه Windows Insider مشاهده کنیم. احتمالاً مایکروسافت در سال جاری میلادی یک به روزرسانی کوچک برای ویندوز 11 ارائه کند. اما کسانی که در کانال قناری ثبت‌نام کرده‌اند، شاید فقط چند هفته بیشتر منتظر بمانند تا نسخه Germanium را امتحان کنند. بنابراین در هفته‌های آتی متوجه می‌شویم که این سیستم‌عامل چه ویژگی‌های جدید وهیجان‌انگیزی خواهد داشت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین