با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دولت آمریکا خواستار دریافت اطلاعات هویتی برخی کاربران یوتیوب از گوگل شد
عکس : یوتیوب

دولت فدرال آمریکا در دو حکم به گوگل اعلام کرد که اطلاعات هر کسی را که چندین ویدیو و پخش زنده خاص در یوتیوب را مشاهده کرده است، تحویل دهد. در چند پرونده مختلف، برخی کاربران و حتی بینندگان این ویدیوهای خاص مظنون به انجام کارهای غیرقانونی بوده‌اند. ازسویی کارشناسان می‌گویند این دستورات خلاف قانون اساسی و ناقض حریم خصوصی کاربران است.

به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو براساس چندین حکم دادگاه که فوربز به‌دست آورده است، بازرسان فدرال به گوگل دستور داده‌اند تا اطلاعاتی درباره همه بینندگان چند ویدیوی خاص در یوتوب ارائه دهد. کارشناسان چندین گروه حقوق مدنی نیز به فوربز گفته‌اند که این دستورات خلاف قانون اساسی آمریکا است، زیرا بازرسان فدرال با چنین کاری بینندگان بی‌گناه یوتوب را نیز به مظنونان جنایی تبدیل می‌کنند.

پرونده‌های مشکوک مرتبط با برخی کاربران یوتوب

پلیس از یوتوب می‌خواهد نام، آدرس، شماره تلفن و فعالیت بینندگان این ویدیوها را در اختیار آن‌ها بگذارد. به‌نظر می‌رسد دلایلی وجود دارد که این سوابق برای تحقیقات جنایی درحال‌انجام مهم هستند. دادگاه نیز این حکم را پذیرفته است ولی هنوز مشخص نیست که آیا گوگل این اطلاعات را ارائه کرده است یا خیر.

همچنین در دو پرونده دیگر، یک مرد ناشناس گزارش داده که یک ماده منفجره در یک سطل زباله در منطقه‌ای عمومی وجود دارد. وقتی مأموران پلیس برای بررسی منطقه سر می‌رسند، متوجه می‌شوند که یک دوربین این عملیات را به‌صورت زنده در یوتوب پخش می‌کند. بازرسان فدرال بر این باورند که رویدادهای مشابهی در سراسر ایالات‌متحده رخ داده است.

در یکی از پرونده‌ها، فردی به‌نام «elonmuskwhm» مشکوک به فروش بیت کوین در ازای پول نقد بوده است. بازرسان فدرال از گوگل و یوتوب می‌خواهند تا هویت و اطلاعات این کاربر را در اختیار آن‌ها بگذارد. در پرونده دیگری، مأموران مخفی لینک ویدیوهای آموزش نقشه‌برداری با پهپاد را پخش کردند و سپس از گوگل خواستند اطلاعاتی درباره افرادی که این ویدیوها را مشاهده کرده‌اند، به آن‌ها بدهد. این ویدیوها در مجموع بیش از 30 هزار بار تماشا شده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین