با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رابط کاربری جدید یوتیوب نشانگر تمرکز بیشتر این پلتفرم روی ویدیو‌های کوتاه است
عکس : رابط کاربری جدید یوتیوب
.
در ماه گذشته، شرکت گوگل اعلام کرد که قصد بازنشسته کردن قابلیت انتشار استوری در پلتفرم یوتوب را دارد. هدف این شرکت از اعمال چنین سیاستی، تمرکز بیشتر روی بخش‌هایی چون ویدیوهای کوتاه یا همان «YouTube Shorts» و همچنین قابلیت انتشار پست‌های متنی در این پلتفرم است. گوگل همچنین در امروز رابط کاربری یوتوب را در سکوت خبری آپدیت کرده و ویدیو‌های کوتاه را به بالای فید کاربران آورده است.

این تغییرات که پیش‌تر در نسخه‌های بتای یوتوب دیده شده بودند؛ بخش «YouTube Shorts» را در بالای فید کاربران و پس از یک ویدیوی انتخابی توسط الگوریتم از بین چنل‌های سابسکرایب شده کاربر قرار می‌دهند. این تغییر در رابط کاربری یوتوب، در اپلیکیشن‌های iOS و اندروید و همچنین نسخه دسکتاپ این پلتفرم قابل مشاهده هستند.

ویدیو‌های کوتاه یوتوب یا همان «YouTube Shorts»، پیش‌تر تنها در بخش محتوای پیشنهادی و همچنین تب اختصاصی «Shorts» قابل مشاهده بودند؛ اما این تغییر جدید، نشانگر رضایت یوتوب از عملکرد این نوع جدید از محتواست. «YouTube Shorts» که جهت رقابت با تیک تاک و Reels اینستاگرام طراحی شده است؛ شامل ویدیوهای کوتاه و عمودی بوده که پس از پایان، در یک لوپ تکرار می‌شوند. این ویدیو‌ها در چند وقت اخیر با استقبال کاربران یوتوب مواجه شده‌اند.

با وجود افزایش روزافزون محبویت ویدیو‌های کوتاه یوتوب یا همان «Shorts»، اوضاع استوری‌ها در این پلتفرم هرگز جالب نبود. این ویژگی که به طور مستقیم از پلتفرم‌هایی چون اسنپ‌چت و اینستاگرام کپی شده بود؛ به تولید کنندگان محتوا اجازه انتشار ویدیو‌هایی را می‌داد که تنها برای ۲۴ ساعت قابل دسترسی بودند.

یوتوب به طور رسمی اعلام کرده که بخش استوری‌ها از روز ۲۶ ژوئن (۵ تیر) از دسترس خارج شده و تولید کنندگان محتوا دیگر امکان انتشار استوری را نخواهند داشت. تمامی استوری‌های منتشر شده پیش از این تاریخ، به مدت یک هفته روی پروفایل کاربران نمایش داده می‌شوند؛ اما پس از تاریخ ۳ جولای (۱۲ تیر)، دیگر خبری از استوری در پلتفرم یوتوب نخواهد بود.

رابط کاربری پلتفرم اشتراک گذاری یوتوب در سال‌های اخیر، تغییرات زیادی را به همراه داشته که مهم‌ترین آنها، امکان تغییر سرعت پخش ویدیو و همچنین حذف نمایش تعداد دیسلایک‌ها بود. یوتوب در بین کاربران از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده و هر گونه تغییر اعمال شده در این پلتفرم، موجب واکنش سریع از سوی کاربران با دیدگاه‌های متفاوت می‌شود. در نهایت، باید گفت که یوتوب نسبت به ۵ سال اخیر تغییرات بسیاری داشته و دیگر با همان پلتفرم طرف نیستیم.
درباره تمرکز بیشتر یوتوب روی ویدیو‌های کوتاه و پایان کار استوری‌ها چه فکر می‌کنید؟ آیا از طرفداران ویدیو‌های «YouTube Shorts» هستید یا ویدیو‌های معمولی در این پلتفرم را به اینگونه محتوا ترجیح می‌دهید؟

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین