با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
خیز جف بزوس مدیرعامل سابق آمازون برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان
عکس : جف بزوس

« جف بزوس »، در هفته گذشته ظاهراً بالغ بر 12 میلیون سهم از سهام آمازون

را فروخته و این امر حدود 2 میلیارد دلار برای او به ارمغان آورده است. با این وجود، مدیرعامل سابق آمازون ممکن است دوباره بتواند عنوان « ثروتمندترین فرد جهان » را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو براساس گزارش اینسایدر، این فروش سهم مطابق با برنامه استراتژیکی انجام شده است که در ماه فوریه به آن اشاره شده بود. طی این برنامه، بزوس تا پایان سال جاری 50 میلیون از سهام خود را به ارزش تقریبی 8.5 میلیارد دلار به فروش خواهد رساند.

بزوس تا پایان دسامبر گذشته، 988 میلیون سهام در اختیار داشته است که تنها 10 درصد از سهم آمازون را شامل می‌شود. همچنین کل سهام او حدود 168 میلیارد دلار ارزش دارد.

رقابت جف بزوس و ایلان ماسک به‌عنوان ثروتمندترین افراد جهان

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، دارایی خالص بزوس اکنون 200 میلیارد دلار است و او در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد. «ایلان ماسک»، مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس با ثروت 209 میلیارد دلاری همچنان ثروتمندترین فرد جهان است و «برنارد آرنو» که در سال‌های گذشته بارها جایگاه اول را از ماسک تصاحب کرده است، اکنون در جایگاه سوم حضور دارد.

در حالی که انگیزه دقیق تصمیم بزوس برای فروش سهام آمازون نامشخص است، این امر باعث شده تا اختلاف بین او و ایلان ماسک، از نظر میزان دارایی‌های خالص کاهش پیدا کند.

پیش از فروش سهام آمازون در این هفته، دارایی خالص بزوس تنها 5 میلیارد دلار کمتر از ثروت 200 میلیارد دلاری ایلان ماسک بود. با این حال، ثروت ماسک در روزهای پس از آن براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ به 209 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است، اما بزوس نیز تاکنون رقابت خود برای رسیدن به ماسک را ادامه داده است.

بنیانگذار آمازون

اولین بار در سال 2017 موفق شده بود تا با پشت سر گذاشتن «بیل گیتس» به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. این دو تا پایان آن سال این عنوان را با یکدیگر عوض کردند، اما بزوس از سال 2018 تا 2021 جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را در اختیار داشت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین