با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ناسا چهار فضانورد مأموریت آرتمیس 2 برای سفر به دور ماه را معرفی کرد
عکس : فضانورد مأموریت آرتمیس 2
.
ناسا چهار نفر را به‌عنوان فضانوردان اولین مأموریت فضایی سرنشین‌دار به کره ماه در 50 سال گذشته معرفی کرد. برای اولین‌بار یک زن و یک فرد رنگین‌پوست به ماه می‌روند، البته این فضانوردان قرار است در مأموریت آرتمیس 2 گردشی به دور ماه داشته باشند و روی آن فرود نخواهند آمد.


ناسا بالاخره اسامی چهار فضانورد مأموریت بعدی آرتمیس را معرفی کرد. «ویکتور گلاور» به‌عنوان خلبان، «کریستینا کوچ» و «راید وایزمن» به‌عنوان متخصصان مأموریت و «جرمی هانسن» به‌عنوان فرمانده مأموریت ایفای نقش خواهند کرد. هانسن برخلاف سه نفر دیگر کانادایی است و اولین شهروند این کشور خواهد بود که از مدار زمین فراتر می‌رود.

کریستینا کوچ رکورددار طولانی‌ترین مأموریت فضایی پیوسته برای زنان فضانورد است که مجموعاً 328 روز را در ایستگاه فضایی بین‌المللی سپرده کرده. او همچنین در ماه اکتبر 2019 در اولین راهپیمایی فضایی زنان فضانورد ایستگاه فضایی به‌همراه «جسیکا میر» شرکت کرده بود.

چهار فضانورد مأموریت آرتمیس 2 ناسا برای سفر به ماه


از طرف دیگر، ویکتور گلاور اولین فضانورد سیاه‌پوستی بود که در ماه نوامبر 2021 به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفت. آرتمیس 2 دومین مأموریت فضایی او خواهد بود. علاوه‌براین، وایزمن هم در مأموریت پیش رو برای دومین‌بار به فضا می‌رود. او پیش‌تر در سال 2014 به‌عنوان مهندس پرواز به ایستگاه فضایی رفته و 165 روز را آنجا سپری کرده بود.

کانادا با هانسن به دومین کشور پس از ایالات‌متحده تبدیل می‌شود که به ماه فضانورد می‌فرستد. ناسا پیش‌تر کپسول اوریون را در سفری 25 روزه به دور ماه فرستاده بود تا شرایط مداری قمر زمین را بررسی کند. بنابراین آرتمیس 2 دومین مأموریت فضایی ناسا در برنامه جدید این سازمان خواهد بود، اما برای نخستین‌بار پس از روزگار مأموریت‌های آپولو، فضانوردان را به نزدیکی ماه برمی‌گرداند.

بااین‌وجود همان‌طور که گفتیم، این چهار نفر قرار نیست روی سطح ماه فرود بیایند. آن‌ها درعوض در یک سفر 10 روزه به دور ماه خواهند چرخید و بعد به زمین برمی‌گردند تا در اقیانوس آرام فرود بیایند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین