با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پیدا کردن موقعیت مکانی دوستان و اعضای خانواده با اندروید
عکس : پیدا کردن موقعیت مکانی تماس گیرنده با اندروید

تصور اینکه بتوان از برنامه‌ی Google Contacts برای یافتن موقعیت مکانی دوستان یا اعضای خانواده‌ی خود استفاده کرد بسیار جالب به‌نظر می‌رسد. اکنون کاربران اندروید در نسخه‌ی 4.22.37.586680692 اپلیکیشن مذکور این ویژگی را دریافت کرده‌اند.

می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings > Apps و سپس انتخاب Contacts بررسی کنید که کدام نسخه‌ی Google Contacts روی گوشی شما اجرا می‌شود. در صفحه‌ی مشخصات برنامه به پایین اسکرول کنید تا شماره نسخه را ببینید.

ویژگی اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی Google Contacts فقط برای آن‌ دسته از مخاطبین دردسترس قرار دارد که اطلاعات موقعیت مکانی خود را ازطریق گوگل مپ با شما به‌اشتراک گذاشته‌اند و آدرس Gmail آن‌ها در کارت مخاطبین دیده می‌شود. اگر این شرایط برای برخی مخاطبین شما وجود دارد، بخش کوچکی در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که به اشتراک‌گذاری مکان Google Maps اختصاص دارد. این ویژگی نشان می‌دهد آیا طرف مقابل توانایی دیدن موقعیت مکانی شما را دارد و در این‌ صورت تا چه مدت به اطلاعات مذکور دسترسی خواهد داشت.

به‌نوشته‌ی افشاگری به‌نام Nail Sadykov، با ضربه‌زدن روی دکمه‌ای که نقشه‌ها را در بخشی از کارت مخاطبین نشان می‌دهد، موقعیت مکانی او را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید برای استفاده از قابلیت جدید حتماً باید از برنامه‌ی Google Contacts به‌عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض مدیریت مخاطبین استفاده کنید و نه برنامه‌ای که برخی سازندگان گوشی هوشمند برای مدیریت مخاطب‌ها دراختیارتان قرار می‌دهند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین