با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
معرفی انیمه Overtake | تسلیم‌ناپذیری در پیست مسابقه
عکس : انیمه Overtake

مجموعه Overtake تازه‌ترین عنوان در دنیای انیمه می‌باشد که حول محور مسابقات اتومبیل‌رانی جریان داشته و شخصیت‌هایی جذاب و مسابقاتی تماشایی را به تصویر می‌کشد.

در حالی که دنیای انیمه به گستردگی ژانرهایش شهرت یافته و هر مخاطبی با هر سلیقه‌ای می‌تواند عنوانی ارزشمند را در این مدیوم بزرگ و پرمخاطب پیدا نماید اما به طرز عجیبی ژانر ریسینگ و مرتبط با مسابقات اتومبیل‌رانی آن‌طور که می‌بایست تحویل گرفته نشده و به طبع نیز انیمه ‌های جذاب و پرهیجانی که جزئیات این ژانر را رعایت نمایند، چندان نمی‌توان امروزه پیدا کرد که بتواند طرفداران مسابقات اتومبیل‌رانی را به وجد بیاورد.

با این حال امسال شاهد پخش انیمه ‌ای هستیم که در کمال شگفتی نه تنها از هیچ مانگایی اقتباس نشده و اثری کاملاً نوین محسوب می‌شود، بلکه به شکل اختصاصی به دنیای مسابقات سوپرجی‌تی پرداخته و کار خود را از اتومبیل‌های فرمول ۴ آغاز می‌کند که به خودی خود اتفاقی بدیع و تازه در دنیای انیمه به شمار می‌رود. مخصوصاً آن که چه طرفدار مسابقات اتومبیل‌رانی بوده باشید و چه تازه وارد به این مدیوم محسوب شوید، از همان قسمت نخست به طرز پر و پیمونی سعی می‌کند تا اطلاعات لازم را در حیطه مسابقات سوپرجی‌تی در اختیار مخاطبینش قرار دهد.

با توجه به این که پخش انیمه Overtake به تازگی آغاز گشته و در ۲ قسمت پخش شده، نشان داده که می‌تواند الماسی ارزشمند در ژانر خود محسوب شود، در معرفی انیمه این هفته به سراغ آن رفته‌ایم تا بلکه طرفداران مسابقات اتومبیل‌رانی را با اثری به شدت تماشایی و هیجان‌انگیز روبرو نماییم.

  • نام انیمه: Overtake
  • نام انیمه به فارسی: سبقت
  • ژانر: مسابقه‌ای و اتومبیل‌رانی
  • سال پخش: ۲۰۲۳
  • کارگردان انیمه: ای آئوکی

ژانر مرتبط با مسابقات اتومبیل‌رانی مخصوصاً سوپرجی‌تی به طرز عجیبی در دنیای انیمه نادیده گرفته شده و عملاً طی یک دهه گذشته هیچ پروژه ارزشمند و جذابی را در این حیطه نمی‌توان پیدا کرد که به قوانین سفت و سخت این مسابقات پایبند بوده باشد. در حالی که انیمه‌ای همچون MF Ghost امسال نشان داد که می‌توان به آینده این ژانر امیدوار بود اما پیدا شدن سر و کله اثری همچون Overtake تمامی معادلات را بهم ریخت.

این انیمه با وجود آن که تنها ۲ قسمت از آن پخش شده و در ابتدای مسیر قرار دارد اما به طرز قابل ستایشی از همان دقایق نخست قسمت اول پایبندی به قوانین مسابقات سوپر‌جی‌تی را پر زرق و برق به معرض نمایش گذاشته و نشان می‌دهد که با یکی از پرجزئیات‌ترین آثار مرتبط با مسابقات اتومبیل‌رانی طی چند دهه اخیر مدیوم انیمه طرف هستیم که از قضا، داستانی زیبا و شخصیت‌هایی جذاب را در مقابل دیدگان مخاطبینش به معرض نمایش می‌گذارد.

این انیمه با عکاسی افسرده و تنها به نام کویا مادوکا کار خود را آغاز می‌کند. شخصیتی که از گذشته‌ای تاریک و مرموز بهره برده و با فلش‌بک‌هایی کوتاه، سعی دارد تا نشان دهد که با مردی طرف هستیم که به نظر می‌رسد یک فروپاشی شخصیتی سنگین را پشت سر گذاشته است. با این حال زمانی که دوست و همکاری وی به سراغش آمده تا او را در جریان برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی همراه نماید، به نظر می‌رسد که زندگی شانس مجددی در اختیارش قرار داده است.

حضور این عکاس در محل برگزاری مسابقات با شور و هیجان خاصی دنبال می‌شود. او وظیفه دارد تا به گوشه‌های مختلف این مکان سرک کشیده و تا می‌تواند، عکس‌های پر سر و صدا و جنجالی تهیه نماید تا بلکه کارفرمای خود را تحت تاثیر قرار دهد. در همین حین که او مشغول سرک کشیدن به جاهای مختلفی از این مکان می‌باشد، وارد محل نگهداری خودروهای مسابقه و رانندگانش می‌شود که وی را در بهت و حیرت فرو می‌برد.

کویا مادوکا که محو تماشای اتومبیل‌های جذاب و گران قیمت مسابقات فرمول ۴ شده است، با شخصیت‌های متعددی آشنا می‌شود که هر یک راننده برند خاصی بوده و رقابت پرتنش و هیجان‌انگیزی مابین آن‌ها جریان دارد که حتی کار را به دعوا و درگیری کشانده و کویا مجبور می‌شود تا بین آن‌ها آرامش را برقرار نماید.

با این حال در این بین او با برند مستقلی آشنا می‌شود که جوانی ساکت و درونگرا به نام هاروکا آساهینا مسئولیت رانندگی ماشین آن را بر عهده دارد که عزم راسخی برای برنده شدن در مسابقه داشته و برخلاف رقبای خود، از هیچ کمپانی مشهوری برای حمایت برخوردار نمی‌باشد. جوانی که رفتارهایش، کویا را تحت تاثیر قرار داده و تا حدودی وی را به یاد زندگی خودش می‌اندازد.

با شروع مسابقه فرمول ۴ که برندگانش از شانس بالایی برای راهیابی به دسته‌های فرمول ۱، ۲ و ۳ برخوردار می‌شوند، کویا مادوکا در کنار دوستان و همراهان هاروکا آساهینا به جایگاه تماشاگران رفته تا بلکه شاهد رقابتی دیوانه‌وار بین شرکت‌کنندگان این مسابقه باشد که در همان ابتدای مسیر، بسیاری از آن‌ها تصادف کرده و از دور خارج می‌شوند.

با این حال هاروکا آساهینا با جدیت هر چه تمام رقیبان خود را پشت سر گذاشته و در حالی که از رتبه دهم، با سعی و تلاش مداوم خود را به جایگاه سوم می‌رساند، به ناگاه یکی از لاستیک‌های اتومبیل وی منفجر شده و او از دور مسابقه‌ای که فاصله چندانی تا برد نداشت، خارج می‌شود. مسئله‌ای که او را به شدت تحت تاثیر قرار داده و در تنهایی تا مرز فروپاشی شخصیت پیش می‌رود. اتفاقی که کویا مادوکا به شکلی ناخواستته شاهد آن بوده و با توجه به این که خود نیز چنین دورانی را تجربه کرده، سعی می‌کند تا هاروکا آساهینا را به ادامه زندگی و برد در مسابقات بعدی امیدوار نماید.

اولین و مهمترین نکته‌ای که در هر اثری مرتبط با مسابقات اتومبیل‌رانی می‌بایست توجه مخاطب را جلب نماید، توجه به جزئیات اتومبیل‌ها و تقابل آن‌ها با یکدیگر می‌باشد که انیمه Overtake حسابی در این زمینه سنگ تمام گذاشته و نه تنها طراحی خودروهای فرمول ۴ توجه شما را جلب می‌کند، بلکه رقابت هیجان‌انگیز آن‌ها در پیست مسابقه نیز بسیار جذاب از کار درآمده و باید سازندگانش را بابت چنین توجهی که به خرج داده‌اند، مورد تحسین قرار داد.

در کنار این مسئله شاهد شخصیت‌های متعددی هستیم که در مرکز آن‌ها هاروکا آساهینا و کویا مادوکا قرار دارند. ۲ شخصیتی که هر یک زندگی پر فراز و نشیب و دردناکی را پشت سر گذاشته و آشنایی آن‌ها در قسمت‌های ابتدایی به نظر می‌رسد که مسیری را هموار می‌کند که در ادامه به رشد و تحول آن‌ها ختم خواهد شد. مخصوصاً که هر یک از آن‌ها به گونه‌ای مختلف در تلاش است تا مفهوم “تلاش” را در زندگی خود پیاده کرده و این مسئله می‌تواند به داستانی جذاب و تاثیرگذار منتهی گردد.

در پایان باید گفت که انیمه Overtake نه تنها برای طرفدارات مسابقات اتومبیل‌رانی یک جواهر ارزشمند و نایاب می‌باشد که قطعاً آن‌ها را به وجد خواهد آورد، بلکه به خودی خود نوید مجموعه‌ زیبایی را می‌دهد که شخصیت‌پردازی و داستانش می‌تواند توجه هر مخاطبی را به سمت خود جلب نماید.

منبع: گیمفا

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین