با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
Stability AI اشتراک‌ پولی معرفی کرد؛ هوش مصنوعی حرفه‌ای برای کاربردهای سازمانی
عکس : Stability AI

Stability AI ، سازنده مدل هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر Stable Diffusion، اکنون سرویس اشتراک پولی ارائه می‌کند. با این سرویس مشتریان می‌توانند از مدل‌های این شرکت برای مقاصد تجاری استفاده کنند. این شرکت حالا سه نوع عضویت خواهد داشت: عضویت رایگان، اشتراک 20 دلاری برای استارتاپ‌های کوچک، و اشتراک سازمانی برای شرکت‌های بزرگ.

براساس گزارش ورج، Stability AI سه نوع اشتراک به کاربران ارائه می‌دهد؛ کاربران عادی همچنان می‌توانند از اشتراک رایگان استفاده کنند؛ اشتراک نوع دوم یا «حرفه‌ای» برای تولیدکنندگان، توسعه‌دهندگان و استارتاپ‌های با کمتر از 1 میلیون دلار درآمد سالانه، 1 میلیون دلار بودجه سازمانی و یک میلیون کاربر فعال است که می‌توانند با پرداخت 20 دلار در ماه آن را فعال کنند. اشتراک نوع سوم یا «سازمانی»، هم برای شرکت‌های بزرگ‌تر از نوع دوم درنظر گرفته شده است.

اشتراک‌های رایگان و پولی Stability AI

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: «از آنجایی که شرکت ما به رشد و توسعه خود ادامه می‌دهد، خرید اشتراک در Stability AI نقشی اساسی در تأمین مالی تحقیقات آینده و توسعه مدل‌های اصلی ما خواهد داشت.»

مزیت اصلی Stability AI تاکنون متن‌بازبودن آن بوده است. «عماد مستقی»، مدیر عامل این شرکت، گفت که Stability AI همچنان متعهد به انتشار «مدل‌های باز» است و هر کسی می‌تواند به کدها و قابلیت‌های آن دسترسی داشته باشد. او این امر را با مدل Llama 2 متا مقایسه کرد که گرچه به‌عنوان مدلی ‌متن‌باز معرفی شده، و البته در پلتفرم‌های مختلف به صورت رایگان در دسترس است، اما همچنین فاقد برخی از مشخصه‌های متن‌بازبودن است.

براساس گزارش‌ها، اشتراک‌های پولی Stability AI درمورد استفاده تجاری توضیحات مبهمی دارد. مثلاً نمی‌دانیم استفاده تجاری صرفاً به افرادی اطلاق می‌شود که از مدل‌های هوش مصنوعی برای تولید سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند، یا هر کسی که از تصاویر تولیدشده با Stable Diffusion استفاده تجاری می‌کند، باید هزینه بپردازد.

سایر شرکت‌های هوش مصنوعی نیز اشتراک‌های پولی برای دسترسی به ویژگی‌های بیشتر ارائه می‌دهند. برای مثال اشتراک پولی ChatGPT Plus به کاربران امکان می‌دهد از مدل پیشرفته GPT-4 و زمان پاسخگویی سریع‌تر بهره‌مند شوند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین