با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ساخت ویدیو با دستورات متنی با هوش مصنوعی Dream Machine
عکس : هوش مصنوعی Dream Machine

Luma AI، استارتاپ مستقر در سان‌فرانسیسکو، مدل هوش مصنوعی جدیدی با نام Dream Machine را معرفی کرده است که می‌تواند براساس توضیحات متنی ساده، ویدیوهای فوق‌العاده باکیفیت تولید کند. هوش مصنوعی تولید ویدیو Dream Machine می‌تواند رقیب جدی برای مدل Sora OpenAI باشد و نکته قابل‌توجه دیگر اینکه به‌طور رایگان برای عموم کاربران قابل دسترس است.

به گزارش سرویس اخبار هوش مصنوعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو این استارتاپ، مدل هوش مصنوعی جدیدش را با انتشار چند نمونه از ویدیوهای تولیدشده توسط آن در ایکس معرفی کرد. در پست این استارتاپ از Dream Machine به‌عنوان «یک مدل ویدیویی نسل بعدی برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا و واقعی» یاد شده است.

هوش مصنوعی تولید ویدیو Dream Machine

Dream Machine این امکان را به کاربران می‌دهد که براساس توضیحات متنی ساده خود، ویدیوهای واقع‌گرایانه پنج ثانیه‌ای تولید کنند. اولین آزمایش‌کنندگان این سیستم از توانایی آن در به‌تصویرکشیدن اشیاء، شخصیت‌ها و محیط‌های مشخص و همچنین نمایش حرکات روان و داستان‌گویی منسجم استقبال کرده‌اند.

راه‌اندازی Dream Machine در زمینه سیستم‌های هوش مصنوعی تولید ویدیو نقطه عطف جدیدی محسوب می‌شود. درحالی‌که سیستم‌های رقیب مانند Sora و Kling قابلیت‌های چشمگیری را ارئه می‌کنند، آن‌ها فقط برای گروهی از کاربران در دسترس هستند. درمقابل، Luma AI با برنامه‌های خود برای انتشار APIها و افزونه‌هایی برای نرم‌افزارهای محبوب، Dream Machine را در دسترس تمام کاربران قرار داده است تا بتوانند به‌صورت رایگان از آن استفاده کنند.

این رویکرد می‌تواند به Luma AI کمک کند تا جامعه‌ای از تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان را برای پلتفرم خود ایجاد کند.

Dream Machine در زمانی عرضه شده است که هیاهوی زیادی در فضای هوش مصنوعی مولد وجود دارد و استارتاپ‌ها و غول‌های فناوری به‌طور یکسان برای توسعه ابزارهای پیچیده‌تر درحال رقابت با یکدیگر هستند. فناوری تولید ویدیو با هوش مصنوعی ، پتانسیل بسیار زیادی برای تحول صنایع مختلف مانند سرگرمی و تبلیغات و حتی آموزش به‌همراه دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین