با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
OpenAI مدعی شد؛ توسعه ابزاری که با دقت 99 درصد تصاویر ساخت هوش مصنوعی را شناسایی می‌کند
عکس : روش تشخیص تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی
.

بلومبرگ اعلام کرد، شرکت OpenAI درحال تولید یک ابزار تشخیص تصویر جدید است که احتمالاً به‌زودی عرضه عمومی می‌شود و در تشخیص تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی دقت بسیار بالایی دارد.

«میرا موراتی»، مدیر ارشد فناوری شرکت OpenAI ، سازنده چت‌بات محبوب ChatGPT و تولیدکننده تصویر DALL-E اعلام کرد ابزار جدید این شرکت در تعیین این‌که آیا تصویری با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر، 99 درصد قابل اعتماد است. وی همچنین اضافه کرد که این شرکت در حال آزمایش این ابزار است تا قبل از انتشار عمومی، بتواند باگ‌های آن را برطرف کند. البته موراتی مشخص نکرد این ابزار چه زمانی در دسترس عموم کاربران قرار می‌گیرد.تشخیص تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی توسط ابزار جدید OpenAI

در حال حاضر ابزارهای انگشت شماری وجود دارند که ادعا می‌کنند تصاویر یا محتواهای تولید شده با هوش مصنوعی را شناسایی می‌کنند. اما گفته می‌شود برخی از این ابزارها دقت لازم را ندارند و نمی‌توانند تصاویر را به‌درستی تشخیص بدهند.

به‌عنوان مثال، OpenAI در ماه ژانویه ابزار مشابهی را معرفی کرد که می‌توانست متن‌های تولید شده با هوش مصنوعی را شناسایی کند. اما این ابزار در همان ماه ژوئیه به‌دلیل غیرقابل اعتمادبودن، کنار گذاشته شد. حالا شرکت OpenAI می‌گوید روی بهبود این ابزار هم کار می‌کند و مدعی است روش‌هایی را در پیش گرفته که با دقت بالایی می‌توانند تصاویر و متن‌های تولیدشده با هوش مصنوعی را شناسایی کنند.

با توجه به رشد روزافزون ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، نیاز به ابزارهای تشخیص محتواها و متن‌های تولیدشده با این فناوری نیز در حال افزایش است. هنوز مشخص نیست نسخه بعدی هوش مصنوعی OpenAI با چه نامی به بازار عرضه می‌شود، اما به‌نظر می‌رسد که بهینه‌سازی این ابزارها در داخل این شرکت همچنان ادامه دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین