با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
درآمد سالانه OpenAI احتمالاً در سال 2025 به 4 میلیارد دلار خواهد رسید
عکس : درآمد هوش مصنوعی OpenAI

چندسال از تأسیس OpenAI می‌گذرد، بااین‌حال این شرکت طی یک سال اخیر با عرضه عمومی ChatGPT به درآمدزایی رسیده است. براساس تخمین‌ها، این شرکت تا پایان سال 2023 به درآمد دو میلیارد دلار در سال رسید. پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال 2025 دو برابر شود و به 4 میلیارد دلار در سال برسد.

به گزارش سرویس اخبار هوش مصنوعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، درحال گسترش شرکت خود است و می‌خواهد وارد صنعت تولید تراشه‌های هوش مصنوعی شود؛ اکنون براساس گزارش Financial Times، این شرکت ممکن است امسال هم 2 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. اما اگر برنامه‌های این شرکت به ثمر بنشیند، ممکن است در سال 2025 این رقم تا دو برابر نیز افزایش باید.

افزایش احتمالی درآمد OpenAI در سال 2025

در ماه پایانی 2023، شرکت سم آلتمن در مسیر عبور از 2 میلیارد دلار درآمد سالانه بوده است. برخلاف شرکت‌های سهامی عام مانند مایکروسافت، استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا مانند OpenAI اغلب برای جذب سرمایه به پیش‌بینی‌ها تکیه می‌کنند. با آنکه OpenAI سال‌هاست که تأسیس شده و مدل‌های هوش مصنوعی را توسعه می‌دهد، اما در سال 2023 بود که این شرکت توانست به درآمد برسد.

بیش از یک سال از عرضه ChatGPT می‌گذرد و با توجه به استقبال کاربران و شرکت‌های مختلف، حالا به‌نظر می‌رسد که OpenAI می‌خواهد درآمد سالانه 2 میلیارد دلاری را برای خود تضمین کند. به‌رغم این نقطه عطف مهم، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند OpenAI با سرعت تمام به رشد درآمد خود ادامه می‌دهد و تا پایان سال 2025 به درآمد 4 میلیارد دلاری می‌رسد.

اگرچه این شرکت احتمالاً در سال آینده میلادی رشد دوبرابری درآمد را تجربه می‌کند، بااین‌حال این شرکت هزینه‌های بالایی نیز دارد؛ برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی به هزاران پردازشگر گرافیکی و مصرف بالای برق نیاز است.

OpenAI علاوه‌ بر عرضه نسخه سازمانی چت‌بات خود، از راه‌های مختلف دیگر نیز درآمد جذب می‌کند. مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت در طیف گسترده‌ای از صنایع مختلف مانند انجام امور مالی، تحقیقات شرکت‌های داروسازی و حتی توسعه نیمه‌رساناها کاربرد دارند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین