با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هوش مصنوعی هزینه دادگاه را بیش از اندازه حساب کرد
عکس : هوش مصنوعی هزینه دادگاه را بیش از اندازه حساب کرد

این شرکت به نمایندگی از یک فرد از بخش آموزش شهر نیویورک به دلیل ناتوانی در تامین آموزش عمومی رایگان و مناسب برای فرزندش شکایت کرد و برنده پرونده شد. قبلا تشخیص داده شده بود فرزند شاکی به ADHD، اختلال گفتاری، اختلال هماهنگی رشدی و اختلال استرس حاد مبتلا است.

به گزارش سرویس اخبار هوش مصنوعی سایت شات ایکس و به نقل از Interesting-Engineering شرکت حقوقی مذکور با وجود شهرت بدابزارهای هوش مصنوعی برای ایجاد اطلاعات نادرست، سعی کرد از چت جی پی تی۴ برای پشتیبانی از نرخ بالای صورتحساب هزینه های خود در دعوی که برنده شده بود، استفاده کند. این درحالی است که به طور معمول بازنده دادگاه باید هزینه ها را پرداخت کند.پل انگلمیر قاضی دادگاه نه تنها بخش اعظم هزینه های درخواستی را رد کرد بلکه از شرکت به دلیل استفاده گمراه کننده از چت جی پی تی نیز انتقاد کرد.

این قاضی با عدم تایید اقدام شرکت، بر خطرات اتکا به چت جی پی تی وهمچین ناتوانی هوش مصنوعی جهت ایجاد تمایز بین استناد به پرونده های واقعی و ساختگی اشاره کرد. اما شرکت حقوقی از استفاده از چت جی پی تی دفاع و بحث کرد که چنین اقدامی برای تایید هزینه هایش انجام شده است.

در هر حال قاضی دادگاه درخواست شرکت حقوقی برای صورتحساب هزینه۱۱۳۴۸۴.۶۲ دلاری شرکت حقوقی را غیرقابل قبول خواند و از آن خواست تا در تعیین هزینه پرونده های آتی از این ابزار استفاده نکند.

از سوی دیگر قاضی کل شفافیت فرایند تعیین هزینه و دستمزد شرکت را زیر سوال برد و ناتوانی آن در تعیین صحت اطلاعات وارد شده به چت جی پی تی را خاطر نشان کرد. تردید قاضی در این باره به فقدان شفافیت درباره ماهیت داده های به کارگرفته شده در سیستم هوش مصنوعی را نیز شامل شد . علاوه بر آن وی به نگرانی های وسیع تری درباره میزان اعتبار و دقت اطلاعات تولید شده با هوش مصنوعی در فرایندهای حقوقی نیز اشاره کرد.

در نهایت هزینه ای که شرکت حقوقی دریافت کرد برخلاف رقم درخواستی، به میزان قابل توجهی کاهش یافت و بالغ بر ۵۳۰۵۰.۱۳ دلار اعلام شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین