با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل در حال ساخت ابزار نوشتن اخبار به کمک هوش مصنوعی است
عکس : ساخت ابزار نوشتن اخبار به کمک هوش مصنوعی
.

گوگل در حال همکاری با خبرگزاری‌ها برای طراحی ابزار جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به خبرنگاران برای نوشتن گزارش و اخبار است.

شایعات حاکی از آن است که گوگل با واشنگتن پست و وال استریت ژورنال در آزمایش محصول جدید خود همکاری می‌کند.

این گزارش با استناد به منابع ناشناس می‌گوید این ابزار که در داخل با نام جنسیس شناخته می‌شود در مرحله آزمایش اولیه قرار دارد؛ اما به اندازه‌ای تاثیرگذار بود که برای برخی از مدیران خبری که توانایی‌های آن را دیدند، نگران‌کننده بود!

سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت:«با همکاری ناشران اخبار، به ویژه ناشران کوچکتر، ما در مراحل اولیه بررسی ایده‌هایی هستیم تا به طور بالقوه ابزارهایی با قابلیت هوش مصنوعی برای کمک به روزنامه نگاران خود در کارشان ارائه دهیم.»

او افزود که «البته این ابزارها نمی‌توانند جایگزین نقش اساسی روزنامه‌نگاران در گزارش، ایجاد و بررسی واقعیت مقالات خود شوند.»

این شرکت گفت که این ابزار با ارائه گزینه‌هایی برای تیترها یا سبک‌های مختلف نوشتن، به عنوان نوعی دستیار برای خبرنگاران و سردبیران عمل می‌کند.همکاری آسوشیتدپرس و OpenAi در هوش مصنوعی

پروژه گوگل به دنبال اخبار مربوط به همکاری OpenAI و آسوشیتد پرس است که در آن به خالق ChatGPT مجوز استفاده از آرشیو آسوشیتد پرس در سال 1985 برای آموزش هوش مصنوعی داده شد.

این دو سازمان هفته گذشته در بیانیه‌ای مشترک گفتند: «این ترتیب شامل مجوز OpenAI به بخشی از آرشیو متن AP است، در عین حال آسوشیتد پرس هم از فناوری و محصول OpenAI بهره می‌برد.»

نزدیک به یک دهه است آسوشیتدپرس از اشکال دیگر هوش مصنوعی از جمله برای خودکار کردن گزارش‌های درآمد و جمع‌بندی برخی رویدادهای ورزشی استفاده کرده است.

ظهور ChatGPT در سال گذشته با توانایی نوشتن اخبار قانع‌کننده در عرض چند ثانیه در مورد موضوعات پیچیده، زنگ خطر بزرگی را در صنعت رسانه ایجاد کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین