با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ادعای اف بی آی درباره سرقت فناوری هوش مصنوعی چین از آمریکا
عکس : ادعای اف بی آی درباره سرقت فناوری هوش مصنوعی چین از آمریکا
.

پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی ادعا می کند: چین همراه با دیگر دشمنان، کسب‌وکارها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دولتی آمریکا را هدف قرار داده است تا به تحقیقات و محصولات پیشرفته هوش مصنوعی دسترسی پیدا کند.

کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی، نگرانی‌هایی را درباره استفاده چین از هوش مصنوعی برای هک اطلاعات مطرح کرده و بر لزوم نظارت بر تهدیدات احتمالی در جریان رویدادهای بزرگی مانند انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۴۲ تاکید کرده است.

چین یک «برنامه ملی» را برای پیشی‌ گرفتن از ایالات متحده به عنوان قدرت برتر هوش مصنوعی در جهان تا سال ۲۰۳۰ دارد و اف‌بی‌آی ادعا می‌کند که بخش قابل توجهی از پیشرفت چینی‌ها بر اساس فناوری دزدیده شده یا به دست آمده از ایالات متحده است.در حالی که هوش مصنوعی دارای مزایای بسیاری است، مجرمان سایبری نیز به طور فعال از آن برای اهداف مخرب از جمله تله‌گذاری ایمیلی و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی برای طرح‌های مجرمانه سوء استفاده می‌کنند.

تحلیل‌گران براین باور هستند که چین نظارت وابسته به هوش مصنوعی خود را با استفاده از داده‌های وسیع، یادگیری ماشینی، تشخیص چهره و هوش مصنوعی بهبود بخشیده است تا به مغز و فکر مردمش نفوذ کند و چیزی را می‌سازد که بسیاری آن را دیکتاتوری دیجیتال بسیار ظالمانه می‌نامند.

در شرایطی که پلیس فدرال آمریکا در حال بررسی وب‌سایت‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی است که دارای بدافزار هستند، اف‌بی‌آی پیش‌بینی کرده که هوش مصنوعی به عوامل تهدید قدرت می‌دهد تا به سرعت قابلیت‌های قوی‌تر و پیچیده‌تری را گسترش دهند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین