با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هوش مصنوعی باعث شده تا دریافتی مدیرعامل مایکروسافت به 1 میلیارد دلار برسد
عکس : ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت
.

مایکروسافت یکی از شرکت‌های موفق حوزه هوش مصنوعی در چند وقت گذشته بوده است و همین امر کمک کرده تا مجموع پرداختی‌های غول فناوری به «ساتیا نادلا»، مدیرعامل شرکت به یک میلیارد دلار برسد.

براساس پرونده‌های نظارتی که توسط بلومبرگ مشاهده شده، پرداختی‌های نادلا از زمانی که او در اوایل سال 2014 به این سمت رسیده است، شامل سهام، حقوق ، پاداش‌ها و سود سهام می‌شود. به عنوان مثال، کل حقوق و دستمزد نادلا در سال 2022 حدود 55 میلیون دلار بوده است که این مبلغ شامل 2.5 میلیون دلار حقوق ، 10 میلیون دلار پاداش‌های نقدی و 42 میلیون دلار جوایز سهام می‌شود.مایکروسافت اخیراً در عرض یک روز پس از اعلام قیمت 30 دلار در ماه برای هوش مصنوعی 365 کوپایلوت، 154 میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرده است، یعنی چیزی معادل کل دارایی «جف بزوس»، بنیانگذار آمازون.

همچنین سهام غول سازنده ویندوز پس از سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری روی شرکت OpenAI، سازنده ChatGPT در سال جاری، رشد 48 درصدی را تجربه کرده است. ارزش سهام مایکروسافت در بازار روز چهارشنبه نیز به 355 دلار رسید که بااین‌وجود، ارزش آن کمی بیشتر از 2.6 تریلیون دلار است.

علاوه‌براین، رشد مایکروسافت باعث شده تا نادلا وارد باشگاه مدیران عامل برگزیده و در کنار «تیم کوک»، مدیرعامل اپل قرار بگیرد. مدیران عامل دیگری نیز از هیاهوی پیرامون هوش مصنوعی سود برده‌اند، مانند «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا که دارایی او اکنون 42 میلیارد دلار گزارش شده است.

مایکروسافت چند روز قبل از بینگ چت هوش مصنوعی Enterprise برای کسب‌و‌کارها رونمایی کرد که البته ماهانه 30 دلار هزینه دارد. این چت‌بات در هر جایی که نسخه معمولی بینگ چت در آن حضور داشته است، ازجمله Bing.com و نوار کناری مرورگر اج، در دسترس خواهد بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین