با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رابرت کیوساکی: بیت کوین پس از عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی بسیار باارزش خواهد شد
عکس : رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر
.

رابرت کیوساکی پس از راه اندازی «سرویس FedNow» (زیرساخت پرداخت فوری) توسط فدرال رزرو آمریکا، نسبت به پیامدهای آن ابراز نگرانی کرد و بار دیگر به مردم پیشنهاد کرد که برای در امان ماندن از تورم، بیت کوین ، طلا و نقره پس‌انداز کنند.

نویسنده کتاب مالی پرفروش «پدر پولدار، پدر فقیر»، در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) گفت: «سیستم پرداخت “FedNow” پیش‌نیازی برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از سوی فدرال رزرو آمریکاست.»

به گفته کیوساکی، CBDC فدرال رزرو منجر به از دست دادن حریم خصوصی مردم می‌شود، اما منجر به افزایش ارزش طلا، نقره، بیت کوین و پول نقد می‌شود؛ به عقیده او این موارد پس از معرفی CBDC باارزش خواهد شد و پیشنهاد می‌کند در این دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کنید.نویسنده «پدر پولدار پدر فقیر» پیش از این نیز بارها عنوان کرده است که زمان برای پس‌انداز دارایی‌هایی نظیر بیت کوین و طلا و نقره که به گفته او هنوز یک سرمایه‌گذاری نسبتاً ارزان هستند، رو به اتمام است.

سیستم “FedNow” در میان انتقادات گسترده‌ای معرفی شده است. رابرت اف کندی، نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی شده است که ورود ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به بازار، منجر به بردگی مالی و استبداد سیاسی در ایالات متحده خواهد شد.

قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله در حدود 28200 دلار است که نشان دهنده افزایش حدود ۷ درصدی نسبت به زمان مشابه در هفته قبل است. با این حال ارزش بیت کوین در شش ماه اخیر نوسانات نسبتاً شدیدی را تجربه کرده و طی این مدت چندین بار از بازه قیمتی 25 تا 30 هزار دلار تغییر کرده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین