با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ارزش بیت کوین به سطوح 38/8 هزار دلار رسید
عکس : بیت کوین

بیت کوین در روز جمعه بالاتر از مرز 38800 دلار معامله شد که بالاترین رقم در 19 ماه اخیر به شمار می‌رود. افزایش بهای بیت کوین منجر به افزایش قیمت در سایر ارزهای دیجیتال شد و برخی از توکن‌های پرطرفدار در 24 ساعت گذشته تا 5 درصد جهش کردند.

بدین ترتیب ارزش کل بازار کریپتو به 1/5 تریلیون دلار افزایش یافت که حدود 400 میلیارد دلار آن در دو ماه اخیر اضافه شده است.

سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را از صرافی‌ها به والت‌ها انتقال می‌دهند

داده‌ها نشان می‌دهد که بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین در هفته گذشته از صرافی‌ها خارج شده است که یک فاکتور صعودی دیگر برای بیت کوین به شمار می‌رود.

با توجه به اینکه صرافی‌های متمرکز اخیرا شاهد خروج قابل توجهی از رمزارزها بوده‌اند، گمانه‌زنی‌ها برای ادامه صعود بیت‌کوین (BTC) به 40 هزار دلار و بالاتر تا پایان سال میلادی تقویت شده است.

داده های Glassnode نشان می‌دهد که بیش از 37000 بیت کوین به ارزش 1/4 میلیارد دلار طی دو هفته اخیر از مبادلات خارج شده است تا سرمایه‌گذاران مستقیماً دارایی‌های خود را در اختیار بگیرند.

این جریان خروجی احتمالاً نشان دهنده یک سوگیری برای استراتژی نگهداری بلندمدت است، اگرچه برخی از آن می‌تواند به خاطر وضعیت صرافی بایننس باشد. تمایل سرمایه‌گذاران برای انباشت بیت کوین به معنای تضعیف فشار فروش در بازار است.

کاهش نرخ بهره و ETF عوامل صعودی شدن بازار کریپتو هستند

اعلام کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو یکی از دلایل اصلی افزایش اخیر قیمت بوده است. همچنین خوش‌بینی به راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) هم به بیت کوین کمک شایانی کرده است.

برخی از ناظران بازار می گویند کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی در ماه های آینده به طور کلی می‌تواند سرمایه را به بازارها جذب کند و منجر به نوسانات بیشتر در بازارهایی مانند ارزهای دیجیتال شود.

آنتونی روسو، رئیس کارگزاری ترید استیشن (TradeStation) در این باره می‌گوید:«فدرال رزرو چرخه افزایش نرخ خود را متوقف کرده است و دیگر بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نیز از آن پیروی می‌کنند. به نظر می‌رسد به اوج این چرخه انقباضی رسیده‌ایم. برای اینکه دارایی‌های ریسکی مانند بیت کوین بتوانند وضعیتی پایدار داشته باشند، باید مسیری رو به جلو با نرخ‌های پایین‌تر و پایان دادن به سیاست‌های انقباضی ببینیم.»

روسو افزود:«ما به طور بالقوه در سال 2024 فرصتی برای نقدینگی خالص مثبت برای بازارها متصور هستیم. بیت کوین بازتاب خالص نقدینگی در بازارها است و برای هر چرخه صعودی قابل توجهی باید شاهد نقدینگی مثبت باشیم.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین